Bugun...


ABD'den Rusya'ya Açık Tehdit: Yasaklı Füzeleri Durdurmazsanız Yok Ederiz
Rusya'ya yasaklı cruise füzelerini geliştirmeyi durdurması çağrısında bulunan ABD'nin NATO Daimi Temsilcisi Kay Bailey Hutchison, 'Bu noktada, bu ülkeleri vurabilecek füzeyi yok etme çaresine bakacağız' dedi.

facebook-paylas
Tarih: 03-10-2018 18:57
         
ABD'den Rusya'ya Açık Tehdit: Yasaklı Füzeleri Durdurmazsanız Yok Ederiz

ABD'nin NATO Daimi Temsilcisi Kay Bailey Hutchison, Rusya'nın yasaklı cruise füzelerini geliştirmeyi durdurmaması durumunda, bunları yok edeceklerini söyledi.

İMZALANAN ANLAŞMAYA AYKIRI

ABD'nin NATO Daimi Temsilcisi Kay Bailey Hutchison, Rusya'ya açık tehditte bulundu. Rusya'nın yeni cruise füze sistemini geliştirmeyi durdurması gerektiğini söyleyen Hutchison, bu sistemin Soğuk Savaş döneminde Moskova ile Washington arasında imzalanan anlaşmaya aykırı olduğunu vurguladı.

NÜKLEER SALDIRININ ÖNÜNÜ MÜ AÇIYOR?

Moskova'nın bu anlaşmayı ihlal etmediğini defalarca söylemesine rağmen; ABD'li temsilci, sistemin Avrupa'ya hızlı bir şekilde nükleer saldırı düzenlemesine yarayacağını ifade etti.

'YOK ETME ÇARESİNE BAKACAĞIZ'

Rusya'nın bu sistemi geliştirmeye devam etmesi durumunda ne yapacaklarını şöyle söyledi: 'Bu noktada, bu ülkeleri vurabilecek füzeyi yok etme çaresine bakacağız.'

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI