Bugun...


Abdulkadir Selvi: Devlet Bahçeli'nin erken seçim isteyebilir..

facebook-paylas
Tarih: 09-08-2017 07:57
         
Abdulkadir Selvi: Devlet Bahçeli'nin erken seçim isteyebilir..

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim isteyebileceğini yazdı.

2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri erkene alınacak mı? Kamuoyunun merak ettiği soruya yanıt arayan Selvi edindiği kulis bilgileri köşesinde aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerin 2019'da yapılması kararı olduğunu yazan Selvi, gerekçeleri sıraladıktan sonra sözü Bahçeli faktörüne getiriyor.

BAHÇELİ FAKTÖRÜ

Anayasa değişikliğinden bu yana Devlet Bahçeli, karar ortağımız oldu. Ayhan Oğan olayında dahi önce Bahçeli’ye çağrı yapıldı. Bahçeli’nin tepkisi üzerine Cumhurbaşkanı ve Başbakan açıklama yapma gereği duydu. Peki Bahçeli, 2018’de çıkıp erken seçim çağrısı yaparsa ne olur?

Bahçeli tezinin biraz daha açılması istendi.

Bahçeli, DSP ve ANAP’la koalisyon ortağıyken 3 Kasım 2002 seçimlerine gitme kararını aldı. Bu kez de 2018’de çıkıp erken seçim isteyebilir.

Bahçeli’nin Türkiye’yi 3 Kasım seçimlerine götürdüğü doğruydu da 2018’de neden erken seçim isteyeceği tezinin bir ayağı eksikti.

Meral Akşener faktörü olarak açıkladı Bahçeli faktörünü gündeme getiren milletvekili.

Meral Akşener yeterince palazlanmadan Bahçeli erken seçim diyebilir diye sözlerini noktaladı.

Erdoğan’ın seçimlerin 2019 tarihinde olacağı taahhüdüne inananlardanım. Ayrıca ne Türkiye 2002 Türkiye’si ne de Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Ecevit ya da Mesut Yılmaz. Ama gördüğünüz gibi Bahçeli, AK Parti denklemine girmiş durumda.

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI