Bugun...


Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde bilim, sanat ve kültür konuşulacak
“SOLUKSUZ SENFONİ”
KBB UZMANLARINI 4. KEZ BULUŞTURUYOR

facebook-paylas
Tarih: 19-05-2017 12:50
         
Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde bilim, sanat ve kültür konuşulacak

KBB hastalıkları konusunda Türkiye ve dünyanın önemli isimlerini bir araya geleceği “KBB’de Dört Mevsim” Kongresi 19-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. KBB alanında en yeni gelişmelerin tartışılacağı kongrede, bilimin yanı sıra sanat ve kültür de konuşulacak. İlkbahar-“4. Soluksuz Senfoni”, Yaz-“Yüz Plastik Cerrahisi”, Sonbahar-“Otoloji & Nörootoloji” ve Kış- “Baş Boyun & Larengoloji” konulu alt başlıkların tartışılacağı kongre kapsamında, cerrahi video sunumları ve canlı cerrahiler de yapılacak. Kongre boyunca, bilim, sanat ve kültürün bütünleşebilmesini sağlamak amacıyla resim, fotoğraf ve müzik gibi birçok sanatsal etkinlik de katılımcıların beğenisine sunulacak.

 

Dünya genelinde,  gerek tek başına gerekse bir arada bulunabilen KBB hastalıkları milyonlarca kişiyi etkiliyor.  Bu doğrultuda, hayatın her döneminde etkisi ile kendini belli eden KBB hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik gelişmeler de bilim insanlarının gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Bu yıl 4.’sü düzenlenecek “KBB’de Dört Mevsim” kongresi de multidisipliner yaklaşım gerektiren KBB hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik en yeni gelişmeler ve güncel konuların değerlendirilmesi amacıyla uzmanları bir araya getirecek. Yaklaşık 100 uzmanın katılması beklenen kongrede, deneyimli konuşmacılar tarafından oluşturulmuş kapsamlı bir bilimsel programın yanı sıra video konferanslar ve paneller de  gerçekleştirilecek. Kongrede önemli ve ilgi çeken birçok konunun yanı sıra, “Horlama & Obstrüktif Uyku Apnesi, Yüz Plastik Cerrahisi, Otoloji & Nörootoloji ve Baş Boyun & Larengoloji”’deki yenilikler ve sık karşılaşılan sorunlar da tartışılacak.

 

Sanatın birçok dalından örnekler sunulacak

Sanatsal etkinliklerin yoğunluğu açısından da dikkat çeken kongrede, resimden, ebruya kadar birçok sanat dalına ait amatör ve profesyonel sergilerin yanı sıra, canlı müzik konserlerine de yer verilecek. Kongre kapsamında 20 Mayıs 2017, Cumartesi günü gerçekleştirilecek etkinliklerle, sanat ve kültür de konuşulacak.  

Katılımcılar, KBB uzmanı Doç. Dr. Murat Karaman’ın amatör ve ebru ustası İlker Selimler’in profesyonel karma ebru sergisi, gezgin, rehber ve yazar Tulga Ozan’ın “Küba” temalı fotoğraf sergisi ve görsel slayt ve videolar eşliğinde “Küba” ve “Kore” temalı canlı rehberlik performansı, kaligrafi ustası Sinan Sinangil’in çalışmalarından oluşan sergi, çizer ve eğitimci Ferhat Edizkan’ın desen sergisini de izleyebilecek. Katılımcıların müziğe de doyacağı kongrede, Deniz Doğangün (çello) ve Doğan Doğangün (kontrbas) kardeşler ile Ayça Sancakzade (keman), Özge Metin (keman) ve Başak Elkutlu’dan (viyola) kurulu orkestranın canlı klasik müzik konseri konukların beğenisine sunulacak.  Bilim sanat ve kültür dallarında “onur konuğu ödülleri” nin de verileceği kongrede sosyal sorumluluk misyonunu da gerçekleştirmek amacıyla, dileyen katılımcılar sergilenecek eserlere bağış̧ karşılığında sahip olabilecek ve elde edilecek gelir KAÇUV’a bağışlanacak.
 

 

TOPLANTI BİLGİLERİ

Tarih: 20 Mayıs 2017, Cumartesi

Yer: İstanbul Altunizade Acıbadem Hastanesi
Kaynak: İkinci Bölge Haberloading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
Reklam
YUKARI