Bugun...


Bakan Albayrak Asgari Ücret Zammı Sonrası 2019 Yılının Müjdelerini Paylaştı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda '2018 yılında ekonomide yakaladığımız güçlü performansı, vatandaşlarımıza verdiğimiz müjdelerle taçlandırıyoruz. Asgari ücret zammı, enerji indirimleri ve istihdam destekleri ülkemize, milletimize, ekonomimize hayırlı uğurlu olsun' ifadelerini kullandı.

facebook-paylas
Tarih: 26-12-2018 19:12
         
Bakan Albayrak Asgari Ücret Zammı Sonrası 2019 Yılının Müjdelerini Paylaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, asgari ücret zammı ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Albayrak milyonları sevindiren zamla ilgili şunları söyledi:

'EKONOMİDE YAKALADIĞIMIZ GÜÇLÜ PERFORMANSI MÜJDELERLE TAÇLANDIRIYORUZ'

'2018 yılında ekonomide yakaladığımız güçlü performansı, vatandaşımıza verdiğimiz müjdelerle taçlandırıyoruz. Asgari ücret zammı, enerji indirimleri ve istihdam destekleri ülkemize, milletimize, ekonomimize hayırlı olsun.'

ENERJİ KULLANIMINDA YÜZDE 10 İNDİRİM OLACAK

2019 yılına ilişkin müjdeleri de paylaşan Bakan Albayrak, yeni yılda enerji kullanımında yüzde 10 indirim olacağını, istihdam destekleri kapsamında asgari ücret yardımının 9 aydan 12 aya çıkacağını, 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 101 TL, 500'ün üzerinde sigortalı çalıştıran iş yerleri için 150 TL destek olacağını söyledi.

SİGORTA PRİM VE BÖLGESEL İSTİHDAM TEŞVİKLERİ

Sigorta primleri ile ilgilide destekleri açıklayan Albayrak, 1 yıl daha uzatılan Bölgesel İstihdam Teşviki ile 51 il ve 2 ilçede işverenlere SGK priminden 6 puan daha indirim olacağını belirtti. Albayrak ayrıca, Sigorta Prim Teşviki Uygulaması ile 2019 yılında; 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan, 500'ün altında sigortalı çalıştıran iş yerleri için 5 puan teşvik olacağını söyledi.

2019 yılında vatandaşları bekleyen müjdeleri de sıralayan Bakan Albayrak şu paylaşımı yaptı:

ERDOĞAN PARTİ GRUBUNDA İNDİRİM MÜJDESİNİ VERMİŞTİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında elektrik ve doğal gaz faturalarına yönelik indirim müjdesi vermişti. Erdoğan konu hakkında şunları söyledi:

'Yılbaşından itibaren elektrik fiyatlarında, konutlarda yüzde 10 indirim yapıyoruz. Aynı şekilde konutlar ve ticarethanelerde kullanılan doğal gazın fiyatında da yüzde 10'luk bir indirime gidiyoruz.'

 (HABERLER)İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI