Bugun...


Binali Yıldırım'dan İstifa Açıklaması: Seçime Girenler Görevi Bıraksın, Biz de İstifa Edelim
TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, istifa tartışmalarına ilişkin 'Seçime girecekler görevlerini bıraksınlar. Madem eşitsizlikten bahsediyoruz o zaman herkes istifa etsin.' dedi.

facebook-paylas
Tarih: 10-01-2019 19:21
         
Binali Yıldırım'dan İstifa Açıklaması: Seçime Girenler Görevi Bıraksın, Biz de İstifa Edelim

Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ilan edilmesinin ardından başlayan Anayasa'ya aykırılık tartışmaları devam ediyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Yıldırım, 'Çıktığım yoldan geri dönmem. Kararı seçmen verecek.' dedi.

MECLİS'TE PARLAMENTO MUHABİRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

TBMM Başkanı ve AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, TBMM'de parlamento muhabirleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

'EK GÖSTERGE İÇİN VERİLEN SÖZ MUTLAKA YERİNE GELECEKTİR'

3600 ek gösterge beklentisine ilişkin konuşan Yıldırım, 'Verilen söz mutlaka yerine gelecektir, hükümet adına konuşamam ama hükümet bu konuda söz vermiştir ve yerine getirilecektir' değerlendirmesinde bulundu.

Meclis Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım

ANAYASA'NIN 94. MADDESİ

Binali Yıldırım, istifa tartışmalarıyla ilgili olarak, 'Anayasa'nın 94. maddesi, Yasamayla ilgili Mahalli İdareler Secim Kanunu, meclis başkanını dolaylı olarak istifa etmeyecekler arasında sayıyor. Çıktığım yoldan geri dönmem, kararı seçmen verecek' dedi.

'BÜTÜN SEÇİME GİRECEKLER GÖREVLERİNİ BIRAKSINLAR...'

Yıldırım sözlerinin devamında 'Belediye başkanları görevlerinden ayrılıyor mu? Meclis Başkanı'nın imkanı yok, icracı değil, bütçesi yok, ama belediye başkanın elinde her türlü imkan var. Bütün seçime girecekler görevlerini bıraksınlar. Meclis bu düzenlemeyi yapsın tartışmalar sona ersin. Madem eşitsizlikten bahsediyoruz o zaman herkes istifa etsin, milletvekili, bakan belediye başkanı, buyursun bütün adaylar bulundukları pozisyonları bıraksın. Yasal düzenlemeye gerek yok. Herkes ben ayrılıyorum diyecek sokağa inelim'' ifadelerini kullandı.

 (HABERLER)İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI