Bugun...


Brunson Serbest Kalmasaydı, Trump Türkiye'den Tüm Diplomatik Personeli Çekecekti
ABD'li basın kuruluşu ABC News, üst düzey Beyaz Saray ve ABD Dışişleri Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberinde 'Brunson serbest kalmasaydı, Trump Türkiye'den tüm diplomatik personeli çekecekti' ifadesini kullandı.

facebook-paylas
Tarih: 15-10-2018 19:01
         
Brunson Serbest Kalmasaydı, Trump Türkiye'den Tüm Diplomatik Personeli Çekecekti

ABD'li basın kuruluşu ABC News, ABD Başkanı Donald Trump'ın Amerikalı Pastör Andrew Brunson'ın serbest kalmaması durumunda tüm Amerikan diplomatların Türkiye'den çekilmesi yönünde bir plan hazırladığını yazdı.

HABER, YETKİLİLERE DAYANDIRILDI

ABC News'un isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey Beyaz Saray ve ABD Dışişleri Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberinde Trump'ın 60 günlük süre içinde Türkiye'den tüm ABD personelinin çekilmesini istediği belirtildi.

ABD'li yetkililer planın Brunson'ın serbest bırakılması için Türkiye üzerinde baskı kurulması için hazırlandığını ifade etti. ABC News'a konuşan bir yetkili 'Bir ara Türkiye ile ilişkilerin kıyamet günü gibi bir çökmeye uğrayacağı korkusunu yaşadık. Hazırlanan plan Türkiye'deki maslahatgüzarın 'geride hiçbir personel kalmayacak' mesajını gönderilmesiyle harekete geçecekti' dedi.

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI