Bugun...


CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Oldu
Ankara'da toplanan CHP Parti Meclisi'ndeki oylamanın ardından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Ekrem İmamoğlu gösterildi.

facebook-paylas
Tarih: 19-12-2018 19:10
         
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Oldu

Ankara'da toplanan CHP Parti Meclisi, İstanbul Büyükşehir Başkan Adaylığı için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu aday gösterdi.

CHP'nin yeni adaylarını belirleyeceği Parti Meclisi toplantısı başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul adayının Ekrem İmamoğlu olması önerisini Parti Meclisi'ne getirdi. Parti Meclisi'nde yapılan oylamanın ardından Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi.

İMAMOĞLU İSTANBUL ADAYI OLDU

CHP Parti Meclisi Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığını onayladı. PM'de alınan kararla birlikte İmamoğlu, CHP'nin İstanbul adayı oldu.

İYİ Parti de İstanbul'da CHP'nin adayını destekleyeceğini açıklamıştı. İmamoğlu, geçtiğimiz yerel seçimlerde Beylikdüzü Belediye Başkanlığı'na aday olmuş ve seçimi kazanmayı başarmıştı.

TRABZONSPOR KULÜBÜ'NDE YÖNETİCİLİK YAPTI

Amatör olarak futbolla ilgilenen İmamoğlu,Trabzonspor Futbol Kulübü'nde yöneticilik yaptı. Trabzonspor Basketbol Kulübü'nde de kurucu ve başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Beylikdüzü ilçesinde spora katkı adına Beylikdüzüspor Kulübü'nde de görev alan mevcut başkan, kulübün tesislerinin oluşmasında ve yapımında büyük katkılarda bulundu.

İLK İLÇE BAŞKANI OLDU

2008 yılında CHP'ye üye olan Ekrem İmamoğlu 2009 Yerel Seçimleri'nde Beylikdüzü Belediyesi için aday adayı oldu. 16 Eylül 2009'da CHP MYK tarafından İlçe Başkanlığı'na seçilen İmamoğlu, 27 Aralık 2009'da yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 1. Kongresinde seçilen ilk İlçe Başkanı oldu.

 (HABERLER)İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI