Bugun...


Diyarbakır, Şırnak ve Amanoslar'da 18 Terörist Öldürüldü
Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK'ya yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 3 terörist öldürülürken, birçok silah ve patlayıcı da ele geçirildi. Ayrıca Şırnak ve Amanoslar'da 15 terörist etkisiz hale getirildi.

facebook-paylas
Tarih: 11-07-2018 10:17
         
Diyarbakır, Şırnak ve Amanoslar'da 18 Terörist Öldürüldü

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk büyük terör operasyonunda PKK'ya büyük darbe vuruldu ve 3 ilde toplam 18 terörist öldürüldü.

ÇOK SAYIDA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, 'Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, Kulp ilçesi Demirli Köyü Keçiveren Mezrası kuzeydoğusundaki kırsal alanda icra edilen operasyonel faaliyet neticesinde; 11 Temmuz 2018 Çarşamba günü saat 08.00 itibariyle, 3 terörist, 3 adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 12 adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği şarjörü, 360 adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği fişeği, 1 adet el bombası, 1 adet el telsizi, 1 adet radyo, 1 adet El Yapımı Patlayıcı (EYP) düzeneğine ait uzaktan kumanda, 9 adet pil bloğu, örgütsel doküman, çok miktarda yaşam maddesi ve giyecek ile birlikte ölü olarak etkisiz hale getirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince, ölü olarak etkisiz hale getirilen teröristler hakkında adli işlemlere başlanılmış olup, delil niteliğine haiz olan silah, mühimmat, örgütsel doküman ve diğer malzemeler muhafaza altına alınmıştır' denildi.

TOPLAM 18 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, 'Osmaniye Amanos Dağlarında emniyet istihbarat ve jandarmanın ortak operasyonu ile 11 terörist, Şırnak'ta 4 terörist olmak üzere toplan 18 terörist etkisiz hale getirilmiştir' denildi.

Haberler
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI