Bugun...


FIBA ile TISSOT’dan beş yıllık dijital ortaklık!

facebook-paylas
Tarih: 15-09-2017 22:40
         
FIBA ile TISSOT’dan beş yıllık dijital ortaklık!

Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA ​​ve Swatch Group'un önde gelen İsviçreli saat üreticisi TISSOT, geçtiğimiz günlerde beş yıllık dijital bir ortaklığa imza attılar. Yapılan bu önemli iş birliği ile basketbol dünyası önümüzdeki yıldan itibaren yeni bir döneme girmeye hazır!

2008 yılından bu yana spor dünyasına geliştirdiği teknolojilerle destek olan TISSOT, bu iş birliği çerçevesinde FIBA ile yaptıkları çalışmalara bir yenisini ekleyecek.

2021 yılına kadar geçerli olan bu anlaşmada, TISSOT geliştirdiği dijital uygulamalar ile FIBA’nın sunum ortağı olarak yer alacak. Ayrıca FIBA’nın dijital platformlarındaki fanları için geliştrilen Buzzer Beater kliplerini sunacak.  FIBA ​​Basketbol Dünya Kupası 2019 için NBA'de öngörüldüğü gibi yenilikçi atış saatleri içeren yeni Tissot Zamanlama ve Skorlama sistemini de tedarik edecek.  

Swatch Group kardeş şirketi Swiss Timing aracılığıyla Tissot, Çin'deki Amiral Gemisi yarışmasının ilk 32 takımının yanı sıra FIBA ​​EuroBasket'in 2017 ve 2021 sürümleri de dahil olmak üzere FIBA'nın önde gelen organizasyonları için hem zamanlama hem de puanlama hizmetleri de sunmaya devam edecek. Ayrıca, resmi FIBA ​​müsabakaları web sitelerinde canlı sonuçlar için de yazılımlar geliştirecek

FIBA Genel Sekreteri ve Uluslararası Olimpik Komite Üyesi (IOC) Üyesi Patrick Baumann "TISSOT ile olan ortaklığımız yıllar boyunca büyük avantajlar sağladı. Bunda benzerliklerimizin de büyük payı var.  FIBA ​​ve Tissot İsviçre'de yaşıyor ve her ikisi kendi alanında güçlü isimler… TISSOT’nun bir ortak olmaktan öte, FIBA ​​Ailesi'nin bir parçası olduklarını düşünüyoruz. Dijital teknolojideki gelişmeleri de TISSOT ile takip edip uygulamak bizim için büyük mutluluk” dedi.

TISSOT Başkanı François Thiébaud, "Sadece FIBA ​​ile ortaklığımızı sürdürmekten gurur duymakla kalmıyor, aynı zamanda 2008'de basketbola olan bağlılığımızla desteklediğimiz diğer sporlarla olduğu gibi spor değerlerini de paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Basketbol sadece küresel bir cazibe ile harika bir spor değil, oyuncuların fanları tarafından paylaşılabilecek, duygusal bağı güçlü bir spor ... FIBA ​​sayesinde biz de bu bağın içerisinde yer alacağımız için mutluyuz.” dedi.
Kaynak: İkinci Bölge Haberloading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI