Bugun...


Hackerlar '500 Milyon Marriott Müşterisinin' Bilgisine Sızdı
ABD merkezli Marriott International, yaklaşık 500 milyon otel misafirinin isim, adres, pasaport numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerinin hackerlar tarafından ele geçirildiğini bildirdi.

facebook-paylas
Tarih: 01-12-2018 18:31
         
Hackerlar '500 Milyon Marriott Müşterisinin' Bilgisine Sızdı

Marriott International'dan yapılan açıklamada, hackerların şirketin Starwood markasının veri tabanına yasa dışı erişim sağladığı belirtilerek, ' Otelin 2014'ten 10 Eylül 2018 tarihine kadar misafir ettiği yaklaşık 500 milyon müşterinin bilgileri ele geçirildi' ifadelerine yer verildi.

HACKERLAR BİR ÇOK BİLGİYİ ELE GEÇİRDİ

Şirket, hackerlerin otel müşterilerinin isimleri, posta adresleri, telefon numaraları, e-posta adresleri, pasaport numaraları, doğum tarihleri, cinsiyet bilgileri ve otele giriş ve çıkış tarihleri bilgilerini ele geçirdiğini açıkladı.

'BU OLAYDAN DERSLERİMİZİ ÖĞRENİYORUZ'

Şirketin, konu ile ilgili yetkililere başvurduğu ve soruşturmada iş birliği yaptığı da açıklamada yer aldı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Marriott International'un üst düzey yetkilisi (CEO) Arne Sorenson, bu olayın yaşanmasından dolayı çok üzüntü duyduklarını belirterek, 'Misafirlerimizi desteklemek için her şeyi yapıyoruz ve müşterilerimize daha iyiyi sunmak için bu olaydan derslerimizi öğreniyoruz.' ifadesini kullandı.

Marriott International, Starwood şirketini 2016'da 12,2 milyar dolara satın alarak dünyanın en büyük otel zincirinin sahibi olmuştu.

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI