Bugun...


HAK’KI BİLİP HAKKI TESLİM ETMEK

facebook-paylas
Tarih: 07-08-2018 02:51
         
HAK’KI BİLİP HAKKI TESLİM ETMEK

13 seneden beridir guatr hastalığı olan, ancak şiddetli solunum sıkıntısı nedeni ile bir türlü ameliyat olamayan Hacer Ersal, Özel Eskişehir Anadolu Hastanesinde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kayıhan Çağlar tarafından başarılı bir şekilde ameliyat edilerek sağlığına kavuştu.

Hasta Hacer Ersal’in kızı Selime Hanım: “Annem, 13 senedir boynundaki çok büyük şişliklerle yaşamaya mecbur kalmıştı. Ayrıca KOAH denilen hastalık nedeni ile şiddetli nefes darlığı vardı, bu yüzden de ameliyat olamıyordu. Dr. Kayıhan Çağlar’ı guatr ameliyatı yaptığı hastalardan duyduk. Kendisine başvurduk. Annemin boynundaki büyük nodüllerin soluk borusuna baskı yaptığı için solunum sıkıntısı olduğunu, istediğimiz halde ameliyatı hemen yapabileceğini, söyledi. Özel hastane olduğu için ne kadar ödeyeceğimizi, sorduk. Türkiye’de hangi hastane olursa olsun ödeme yapmamamız gerektiğini, bunun annemin gazi eşi olması nedeni ile hakkımız olduğunu, söyledi. 1974’te ailesi ile birlikte Kıbrıs’ta esir düştüklerini, rahmetli babamın kendilerini kurtaran Türk askerleri arasında olmasından dolayı bu ameliyatı, bir vefa borcu olarak kabul ettiği için yapmak istediğini, söyledi. Kendisine inanıp güvendik. Annem senelerce boynunda taşıdığı guatrdan kurtuldu ve hatta nefes alması da düzeldi. Gördüğümüz ilgi ve alakaya karşılık bizden bir kuruş bile istenmedi. Hem Dr. Kayıhan Bey’e hem de Özel Eskişehir Anadolu Hastanesi personeli ile sahiplerine çok ediyoruz.” dedi.

Dr. Kayıhan Çağlar ise “3 Ağustos’taki 1974 Kıbrıs Gazisi Hüseyin Temel’in eşi Nacide Temel’den sonra, Merhum Ömer Ersal'ın Türk milletine emanet ettiği eşi Hacer Ersal'a da yaptığımız tiroit ameliyatının ertesi günü şifa ile taburcu etik. Cennetmekân gazimize Allah'tan rahmet, hastamıza şifa diliyoruz. Bir Kıbrıs Gazisinin emaneti daha adı ile müsemma 'Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki Özel Eskişehir Anadolu Hastanesi'nde bu vatana canını hiçe sayarak hizmet etmenin onuruna layık bir şekilde ağırlanmış ve tedavisi yapılmıştır. Şahsımın da Kıbrıs Gazisi evladı olmam hasebiyle hiçbir ücret ödemeksizin tedavi olma hakkını gazi yakınına imkan tanıyan hastane sahipliğine ve yönetimime teşekkürü bir borç biliyorum. Hak'kı bilen, hakkı teslim eden cümle vefalı dostlara selam olsun!.. Allah, devletimize zeval vermesin!” açıklamasını yaptı.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI