Bugun...


İngiltere Dışişleri Bakanı: Esad Bir Süre Daha Yerinde Kalacak
İngiltere Dışişleri Bakanı, Suriye'de Beşar Esad'ın Rusya'nın desteği ile bir süre daha iktidarda kalacağını ancak ilerleyen zamanlarda Esad'ın gitmesi gerektiğini söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 04-01-2019 18:38
         
İngiltere Dışişleri Bakanı: Esad Bir Süre Daha Yerinde Kalacak

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Rusya'nın desteği ile bir süre daha iktidarda kalacağını ancak ülkede kalıcı barışa ulaşılması için Esad'ın gitmesi gerektiğini söyledi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt,

İNGİLTERE'DEN 'ESAD GİTMELİ' MESAJI

Deutsche Welle Türkçe servisinin haberine göre, İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suriye'de kalıcı barışın sağlanması için Devlet Başkanı Beşar Esad'ın gitmesi gerektiğini ancak bunun yakın bir vadede gerçekleşmesini beklemediklerini söyledi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad

'BİR SÜRE DAHA YERİNDE KALACAK'

Hunt, 'Britanya'nın uzun zamandır Suriye ile ilgili duruşu, ülkede (Esad liderliğindeki) rejim bulunduğu sürece kalıcı barış sağlanamayacağı yönünde. Ancak üzülerek belirtmek isterim ki kendisinin bir süre daha yerinde kalacağını düşünüyoruz' ifadesini kullandı.

Hunt, Suriye'de sekiz yıldır süren iç savaşta Esad'ın Rusya'nın kendisine verdiği destek sayesinde koltuğunu koruduğunu belirtti.

 (HABERLER)İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI