Bugun...


Jandarma'dan Okullara Güvenlik Önlemi
“Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” kapsamında İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan okullar ve çevresinde gerekli kontrol ve denetimler yapılıyor.

facebook-paylas
Tarih: 21-09-2017 19:38
         
Jandarma'dan Okullara Güvenlik Önlemi

"Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü" kapsamında İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan okullar ve çevresinde gerekli kontrol ve denetimler yapılıyor.

Jandarma, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilere ve ailelerine güvenlik konusunda bilgiler veriliyor, okullar ve çevresinde okul giriş-çıkış saatlerinde jandarma devriye atılıyor.

Jandarma ekiplerince, öğrencilere; okul önlerinde satılan sağlıksız yiyeceklerden satın almamaları, okula gidip gelirken ve okul çevresinde tanımadıkları kişilerle konuşmamaları gerektiği, ailelere; çocuklarına ev adreslerini ve cep telefonu numaralarını öğretmeleri hususlarında bilgiler veriliyor.

Jandarma trafik timlerince okullar ve çevresinde gerekli denetimler yapılarak, okul servis araçlarına yönelik olarak sadece şoförlük yapmadıkları, vatandaşların kendilerine çocuklarını emanet ettikleri hususunda bilgilendirme yapılıyor. - KARS HABERLERRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI