Bugun...


Kılıçdaroğlu'ndan 'Af' Çıkışı: İlke Olarak Doğru Bulmuyoruz
MHP lideri Bahçeli'nin af talebini değerlendiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Sayın Bahçeli ısrarla 'Af' diyor ama Erdoğan'dan bir şey çıkmadı. Biz ilke olarak affı doğru bulmuyoruz.' dedi.

facebook-paylas
Tarih: 06-06-2018 18:00
         
Kılıçdaroğlu'ndan 'Af' Çıkışı: İlke Olarak Doğru Bulmuyoruz

CNN TÜRK'te yayımlanan 'Ne Oluyor?' programının canlı yayın konuğu olan Kılıçdaroğlu, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri başta olmak üzere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'MAFYA LİDERLERİNİ NEDEN SERBEST BIRAKIYORLAR'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af talebine, 'Sayın Bahçeli ısrarla 'Af' diyor ama Erdoğan'dan bir şey çıkmadı. Neden konuşmuyor ki. Konuşması lazım. Biz ilke olarak affı doğru bulmuyoruz. Mafya liderlerini neden serbest bırakıyorlar.' dedi.

KILIÇDAROĞLU, BAHÇELİ'NİN AF ÇAĞRISINI DEĞERLENDİRDİ

Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af çağrısına dair değerlendirmelerde bulunarak, şunları kaydetti:

'KARŞI CEPHEDE BİR PARÇALANMA VAR'

'Karşı cephede bir parçalanma var. Sayın Bahçeli'nin söylemleriyle AK Parti yöneticilerinin söylemleri arasında fark var. Birisi 'af' diye ısrar ediyor. Diğer taraf 'Gündemimizde af yok.' diyor. Bu nasıl bir ittifak ben de bilmiyorum. İlkeler üzerine inşa edilmediği için. Dolayısıyla bu tür çatışmaların olması son derece doğal. Biz ilkeler üzerine inşa ettiğimiz için herhangi bir çatışma yok. İlkelerimiz ve kurallarımız belli. Bunlara bağlı kalarak yol haritamızı belirlemiş durumdayız.

'BİZ İLKE OLARAK AFFI DOĞRU BULMUYORUZ'

Sayın Bahçeli ısrarla 'Af' diyor ama Erdoğan'dan bir şey çıkmadı. Neden konuşmuyor ki. Konuşması lazım. Biz ilke olarak affı doğru bulmuyoruz. Mafya liderlerini neden serbest bırakıyorlar. Süreci okuyamıyorum. Ne oldu da bir siyasi partinin lideri bir mafya lideriyle yan yana gelir. Aklın alacağı şeyler değil. Yeraltı dünyasının bir lideriyle ben nasıl yan yana gelirim. Adı cinayetlere karışmış, mahkum olmuş, hapiste yatan birisiyle siyasi partinin lideri nasıl yan yana gelir? Hangi siyasi ahlaktan bahsediyoruz?'


Haberlerİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI