Bugun...


KİMSE 19 MAYIS’I ENGELLEMEK İÇİN İZMİRLİLERİN TERTEMİZ YASINI ALET ETMESİN!

facebook-paylas
Tarih: 19-05-2017 09:45
         
KİMSE 19 MAYIS’I ENGELLEMEK İÇİN İZMİRLİLERİN TERTEMİZ YASINI ALET ETMESİN!

CHP İzmir Milletvekili ve 15 Temmuz Fetö Darbesi Araştırma Komisyonu Üyesi Dr. Aytun Çıray İzmir’deki 19 Mayıs Kutlamalarının 13 Mayıs’ta Muğla Sakar Geçidinde yaşanan feci  trafik kazasında 24 Bucalının hayatını kaybetmiş olması gerekçesiyle iptal edilmesini şiddetli bir şekilde eleştirdi. Çıray bu vesileyle yaptığı açıklamaya başında şöyle dedi: ‘Geride bıraktığımız Anneler Gününün hemen öncesinde Muğla’da meydana gelen korkunç kaza bütün İzmir’i  acıya boğdu. Başta kadınlar olmak tüm İzmirliler Anneler Gününü sevinci ve mutluluğunu büyük bir ıstırap ve keder duygusuyla yaşadılar.  Derin bir hüzün Buca’dan yükselip tüm İzmirlilerin kalplerine işledi.  Kaybettikleri hemşerilerine karşı son görevlerini gerçek bir vefa ve yas duygusuyla yerine getirdiler.’

Çıray açıklamasının devamında “İzmirlilerin kendi medeniyetlerine yakışan bir saygıyla trajik kazanın yasını tutmaya devam ettiklerini” belirttikten sonra “ancak İzmirliler kalplerinde yaşamayı sürdürdükleri bu yasın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucu fikirlerini ve ideallerini sembolleştiren 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının kutlanmasının engellenmesi için bahane kılınmasını derin bir üzüntü ve kızgınlıkla karşılıyorlar” dedi.

VALİLER MİLLİ BAYRAMLARIMIZI SİLMEK İSTEYEN FETÖCÜ DİNBAZLARA İZİN VERMEMELİLER 

Çıray açıklamasının son bölümünde “Kurucu ruhtan ve değerlerden duydukları nefretle Türkiye Cumhuriyetini var eden tarihi noktaları sembolize eden milli bayram günlerini Türk Milletinin hafızasından silmek Fetöcü dinbazların selefi ideolojilerine uygun olabilir, ancak devletin valilerine düşen görev uyduruk bir tarihle özellikle genç kuşakların zihinlerini zehirlemek isteyenlere izin vermemektir,” dedi. Daha 16 Mayıs 2012’de Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada AKP iktidarının 19 Mayıs’a ve milli bayramlara yönelik kurucu ruh ve değerlere karşı yaptıkları uygulamaların yıkıcılığına dikkat çektiğini belirten Çıray, Türk Milletinin YSK şaibesiyle mühürlü gayrı meşru referandumda gerçekte yüzde elliyi çok aşan ‘hayır’ıyla gerçekleri görmeye başladığını ortaya koyduğunu vurguladı.

İzmir’in Atatürk’e ve onun değerlerine sahip çıkmaktaki kararlığının ve bunlara dayanan medeni duruşunun Türk Milleti için adeta bir deniz feneri işlevi gördüğünü belirten Aytun Çıray, 19 Mayıs’ın Türk Milletinin kurtuluş, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş mücadelesinde şanı ve şerefi insanlık durdukça sürecek ve en büyük yaslarda bile insanlarımızın kalbini umutla dolduracak gurur dolu bir an olduğu gerçeğini bütün Türkiye’nin kavradığını ifade etti. Çıray açıklamasını “Türk Milleti milli bayramlarımızın gözden düşürülmek, itibarsızlaştırmak ve resmen ortadan kaldırılmak istenmesiyle Gazi  Mustafa Kemal’e ve onun sonsuza kadar İzmir’in bağrına emanet ettiği Türk Milletinin annesi Zübeyde Hanıma yönelik iğrenç iftira ve hakaretleri arasındaki dehşet verici ilişkiyi bütün çıplaklığıyla görmüştür. İzmirliler ve Türk Milleti 19 Mayıs’a ve her biri bizim için sonsuz bir onur ve umut kaynağı olan bütün milli bayramlara büyük kararlıkla sahip çıkacaklardır.” cümleleriyle noktaladı. 
Kaynak: İkinci Bölge Haberloading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
Reklam
YUKARI