Bugun...


Meclis'te AK Parti ile CHP Milletvekillerinin Yumruklaşmasına Ramak Kaldı
TBMM'de AK Parti ile CHP arasında FETÖ tartışması yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine AK Parti ile CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.

facebook-paylas
Tarih: 12-12-2018 19:17
         
Meclis'te AK Parti ile CHP Milletvekillerinin Yumruklaşmasına Ramak Kaldı

TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM'nin 2019 yılı bütçesinin görüşmelerinde AK Parti ile CHP arasında FETÖ tartışması yaşandı.

AK PARTİLİ MUŞ: SİZİN VEKİLİNİZ NİYE ORAYA GİTTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP'nin, 'Biz başından bunun böyle örgüt olduğunu biliyorduk, size o zamanlar söylüyorduk, bizi dinlemiyordunuz.' dediğini anımsatarak, 'Böyle deyip sonra, 30 Mart 2014 seçimlerinden önce Genel Başkanınız FETÖ'nün kanalına çıktı. Niye gitti oraya? Bu örgütün medya kuruluşları kapatılırken sizin milletvekilleriniz orada polise niye direniyordu? Bank Asya'nın önünde niye nöbet tutuyordu milletvekilleriniz? Başından beri bunun örgüt olduğunun farkındaydınız ne işiniz vardı 17-25'ten sonra oralarda? ' diye sordu.

CHP'Lİ ÖZEL: FETÖ'YLE İLGİLİ HER TÜRLÜ UYARIYI YAPTIK

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise '17-25 Aralık tarihinin, iki eski müttefikin birbirlerine düştüğü, birbirlerinin kirli çamaşırlarını ortaya dökmeye başladığı bir tarih' olduğunu öne sürdü. Özel, 'Bu süreçte, CHP, bu yapıyla ilgili her türlü eleştirisini, uyarısını yaparken kendileri bu yapıyı güçlendirdiler.'dedi. Bazı eski belediye başkanlarının isimlerini anan ve bunların 'FETÖ'cü' oldukları gerekçesiyle görevlerinden alındıklarını savunan Özel, 'Bu belediye başkanlarını niye atadınız?' diye sordu.

MUŞ: ÖZEL, YALAN SÖYLÜYOR

Muş, bunun üzerine Özel'e, 'Sayın Özel insanların kişisel haklarına girerek burada bir yalan söylüyor. Hiç kimse bu belediye başkanlarını FETÖ'cü diye görevden almadı, alınmadılar. Bunu ispat etmek zorundadır, aksi takdirde kendisi müfteridir.' karşılığını verdi.

AK PARTİLİ ÇİLEZ: İSPAT ET

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez'in, 'İspat et.' sözleri üzerine Özel, 'Bağlantın mı var? Hangisiyle? Hangi liseden mezunsun? Boşuna bağırmazsın sen, kesin FETÖ'cüsün. ' dedi.

ÇİLEZ: TERBİYESİZLİK YAPMA

Çilez, Özel'e, 'Terbiyesizlik yapma, bilmeden konuşma.' dedi. Muş da yine Özel'e yönelik, 'Sen savcı mısın, sen kimsin?' diye tepki gösterdi.

BİRLEŞİME ARA VERİLDİ

Tartışmanın büyümesi üzerine, AK Parti ile CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. TBMM Başkanvekili Levent Gök, birleşime ara verdi.

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI