Bugun...


Rusya, ABD'nin Kürt Devleti Planını Deşifre Etti
Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin, Kürt müttefikleriyle Suriye'nin kuzeydoğusunda devlet benzeri bir yapı kurmaya çalıştığını belirterek, 'Rusya bu girişimlerden ötürü endişe duyuyor.' dedi.

facebook-paylas
Tarih: 18-10-2018 19:26
         
Rusya, ABD'nin Kürt Devleti Planını Deşifre Etti

Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova, başkent Moskova'da düzenlediği basın toplantısında Suriye'deki son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova

ZAHAROVA: ABD KÜRT DEVLETİ KURUYOR

Suriye'nin kuzeydoğusundaki durumun endişe yaratmaya devam ettiğini vurgulayan Zaharova, 'ABD'nin, Kürt müttefikleriyle bu bölgede devlet benzeri bir yapı kurmaya çalışıyor.' diye konuştu. Bu tür girişimlerin etkili olmadığını ve yerli nüfus nezdinde tepkilere neden olduğuna işaret eden Zaharova, 'Rusya bu girişimlerden ötürü endişe duyuyor.' dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bir süre önce Fransız yayın kuruluşlarına verdiği mülakatta, ABD'nin Suriye'de Kürtleri kullandığını belirterek, 'ABD, Suriye'de 'Kürdistan' projesiyle tehlikeli bir oyun oynuyor.' demişti.

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI