Bugun...


Suriyeli Toprakların Gasp Edilmesini Protesto Ettiler

facebook-paylas
Tarih: 11-03-2019 15:26
         
Suriyeli Toprakların Gasp Edilmesini Protesto Ettiler

KUNAYTRA – İşgalci İsrail’in işgali altındaki Golan topraklarında Suriye topraklarını gasp edip el koyması planlarını protesto etmek amacıyla bugün Kunaytra’da kitlesel halk gösterisi düzenlendi.

Golan topraklarının Suriye egemenliği altında olan Kunaytra’da sivil toplum faaliyetlerinin kalabalık halk kitlelerinin katılımıyla düzenledikleri gösteride İsrail’in Golan halkı ve mülklerine karşı dayatmaları, asimile etmeleri ve gaspları keskin bir dille kınandı.

İsrail baskıları ve dayatmalarına karşı Golanlı yurttaşlarımızla dayanışmalarını ifade eden göstericiler; İsrail’in Golan’a işgali ve kendi kararlarını dayatmaya çalışmasının uluslararası kanunlar, kararlar ve BM misakına tamamen aykırı olduğunun altını çizdi.

Golan’ın halkı ve toprağıyla Suriyeli olduğunu ve Suriyeli kalacağına vurgu yapan göstericiler; bu haktan caymanın hiçbir koşul altında mümkün olmadığını belirtti.

Göstericiler uluslararası toplum ve kamuoyunun İsrail’in insan hakları ilkeleri ve uluslararası kanunlara ihlalleri karşısındaki sessiz tutumlarını da eleştirdi.
Kaynak: sana.sy

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI