Bugun...


Terakkili Genç Kimyacılar Laboratuvar Kardeşleriyle Buluştu

facebook-paylas
Tarih: 30-05-2017 12:37
         
Terakkili Genç Kimyacılar Laboratuvar Kardeşleriyle Buluştu

Terakkili lise öğrencileri, 2011 yılından beri gerçekleştirilen Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesiyle bu sene yeterli laboratuvar donanımına sahip olmayan çevre okullardan 107 öğrenciyle laboratuvarlarını ve deneyimlerini paylaştı. Birlikte deneyler yaptı.

Özel Şişli Terakki Lisesi Kimya Bölümü’nün Terakki Birikimini Paylaşıyor Programı* çerçevesinde yürüttüğü Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesi’nin 7.si bu yıl nisan ve mayıs aylarında gerçekleşti. Terakki Vakfı Okulları Levent ve Tepeören yerleşkelerinden liseli öğrenciler, yeterli laboratuvar donanımına sahip olmayan çevre okullardan 107 öğrenciyle laboratuvarlarını ve deneyimlerini paylaştı. Birlikte deneyler yaptı.

Terakkili öğrenciler genç kimyacılar olarak kardeş okullarla laboratuvarlarında, sene boyunca öğrendikleri konulara ait kazanımlarla deneyler yaparak öğrendiklerini paylaşırken verilen sorumlukları yerine getirdiler. Takım çalışması içinde yer aldılar, sosyal duyarlılıklarını geliştirerek yeni dostluklar kurdular.  

Levent Yerleşkesinde Kırımlı Rüştü Olcay Anadolu Lisesi, Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi Boğaziçi Mesleki ve Teknik Lisesi, Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi ve Sarıyer Mustafa Kemal Anadolu Lisesi; Tepeören Yerleşkemizde Tuzla Rotary İşitme Engelliler Ortaokulu konuk okullardı.

Özel Şişli Terakki Lisesi gönüllü 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri, önce belirlenen deneylerin provasını yaptı. Ardından, deneylerin yapılışı sırasında dikkat etmeleri gereken güvenlik kuralları, akranlarıyla paylaşmaları gereken temel bilgiler ve paylaşım sırasında dikkat etmeleri gereken iletişim dili konusunda çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiler. Daha sonra, kendi sınıf seviyelerindeki konularla ilgili deneyleri misafir öğrencilere rehberlik ederek birlikte uyguladılar.

*Terakki Birikimini Paylaşıyor Programı: Terakki Vakfı ve Okulları 2009 yılında hayata geçirdiği bu program desteğiyle bilim, kültür ve sanat alanlarında eğitim dünyasını ve çevresini katkılarıyla zenginleştirme sorumluluğunu yerine getirmeyi amaçladı.

Bu program, Terakki Vakfı Okulları, çevre okullar ve sosyal sorumluluk taşıyan girişimlerle birlikte yapılan çalışmalarla gerçekleşir.
Kaynak: İkinci Bölge Haber
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI