Bugun...


Türk Yetkiliden, Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Başkonsolustuktan Toprak Çıktı
Reuters haber ajansının geçtiği haberde, üst düzey bir Türk yetkili, 'Başkonsoloslukta inceleme yapan Türk uzmanlar gerekli delilleri topladı. Bunun arasında toprak da var.' açıklamasını yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 16-10-2018 19:17
         
Türk Yetkiliden, Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Başkonsolustuktan Toprak Çıktı

Suudi Arabistan hükümetine muhalif yazılar kaleme alınan ve iki haftadır kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Reuters haber ajansının son dakika haberi şeklinde geçtiği haberde, üst düzey bir Türk yetkili, 'Başkonsoloslukta inceleme yapan Türk uzmanlar gerekli delilleri topladı. Bunun arasında toprak da var' açıklamasını yaptı.

'TOPRAK NUMUNESİ ALINDI'

Reuters'a bilgi veren üst düzey bir Türk yetkili, 'Konsoloslukta arama ve inceleme yapan Türk polisi ve ekibi ihtiyaç duyulan ve delil olduğu düşünülen bulguları aldı. Konsolosluğun bahçesinden toprak numunesi de alındı' dedi.

9 SAAT SÜREN ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİ

Aynı yetkili, 'Çalışmadan alınacak sonuçlar kısa sürede somut olarak ortaya çıkacak' dedi. Yaklaşık 10 Türk polis ve bir savcıdan oluşan Türk heyet konsoloslukta dokuz saat süren ve sabah saatlerinde biten bir çalışma gerçekleştirdi. Ortak heyette yer alan Suudi yetkililer de konsoloslukta bulundu.

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI