Bugun...


Yağmurdan Yıkılan Toprak Evdeki 5 Kişilik Aile Ölümden Döndü
Adıyaman'da, gece yarısı etkisini aralıklarla devam ettiren yağmur toprak evin yıkılmasına neden oldu. Büyük bir gürültüyle yerle bir olan evde yaşayan 3'ü çocuk 5 kişilik aile ölümden döndü.

facebook-paylas
Tarih: 31-01-2019 18:49
         
Yağmurdan Yıkılan Toprak Evdeki 5 Kişilik Aile Ölümden Döndü

Adıyaman'da, etkisini aralıklarla devam ettiren yağmur yağışı 3'ü çocuk 5 kişilik ailenin kaldığı toprak evin yıkılmasına neden oldu. Sabaha karşı yıkılan evde kalan 5 kişi ölümden döndü.

YAĞMURDAN ÇÖKEN TOPRAK EVDE PANİK ANLARI

Edinilen bilgilere göre, Musalla Mahallesi Adıyaman Şeyh Muhyiddin Arabi Cami yakınlarında ikamet eden Ramazan ve Yıldız Şahin çiftinin kaldığı kiralık toprak ev, sabaha karşı belirli aralıklarla yağan yağmur yağışından dolayı yıkıldı. 3 Çocukları ile birlikte evin bir odasında yatan Ramazan ve Yıldız Şahin çifti, evin çökmesi ile büyük panik yaşadı.

KOMŞULAR PENCEREDEN ÇIKARDI

5 kişilik ailenin uyudukları odanın dışında kalan evin diğer yerleri adeta yerle bir olurken sese uyanan vatandaşlar ise Şahin ailesinin yardımına koştu. Pencereden komşuları tarafından çıkarılan aile olayı yara almadan atlatırken olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan polis ekipleri yıkılan evde ve çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Bütün eşyaları yıkılan ev altında kalan aile daha sonra bir komşusunun evine geçti.

'UYUYORDUK, BÜYÜK BİR SES GELDİ, KORKUDAN DİLİM DÖNMÜYOR'

Olay anını anlatan Yıldız Şahin, 'Saat 03.30'da ev yıkıldı komple. Biz yatıyorduk, Biz önce bilmedik, ses gelince sese kalktık biz. Beş kişi içerideydik. Yağmurdan oldu. Biz yukarıda bir odada yatıyorduk. O yıkılmadı ama geriye kalan hepsi yıkıldı. Biz pencereden çıktık. Korkudan dilim dönmüyor. Evet sesten ve çocuklarıma bir şey olacak diye korktum. Çok büyük bir ses geldi, sese uyandık. Şimdi komşulardayız. Gece saat 03.30 nereye gideceğiz' dedi.

'ÇIKMASAYDIK ÇOCUKLAR ALTTA KALABİLİRDİ'

Daha sonra konuşan Ramazan Şahin ise, 'Gece saat 03.30 gibi bir ses geldi. Kalktım ki bizim ev komple yıkılmış. Çocukları pencereden dışarıya çıkarttım. Son anda çıktık. Yani çıkmasaydık çocuklar altta kalabilirdi. Şuan komşuda oturuyoruz, sabaha kadar beklemek zorundayız. Ev yağmurdan dolayı yıkıldı' diye konuştu.

 (HABERLER)İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI