Bugun...

Reyhan İŞERİ
Reyhan İŞERİ4 Eylül 1979 tarihinde Adana’da orta halli Yörük (Türkmen) bir ailenin üçüncü ve son evladı olarak dünyaya geldim. İlk ve ortaokulu Adana’da okudum. Liseyi ise ailemin Ankara’da ikamet ediyor olmasından dolayı Ankara’da çeşitli liselerde okudum.

 

Üniversite eğitimime Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde başladım ve 2005 yılında mezun oldum. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde üniversite eğitimime devam ederken Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi’nde Yüksek Lisansa başladım. Ve tezimi “Türkiye’de Etnik Terör: ASALA ve PKK Örneği”konusu üzerine yaptım. 2009 Haziran ayında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden ve 2014 Haziran ayında Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldum. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Tarih Bölümü’nde ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde lisans eğitimlerime devam ediyorum. Orta derecede İngilizce bilmekteyim.

 

2007 Mart’ında Büyük Birlik Partisi (BBP)’ne katıldım. BBP 2. ve 3. Olağanüstü Kurultayı’nda Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliği görevlerinde bulundum. Kasım 2008 tarihinde aktif siyasete ara verdim ve BBP’den istifa ettim.

 

Üniversite okuduğum yıllarda Ankara’da ticaret hayatına atıldım. 2002 – 2004 yılları arasında Ateşeceloğlu Kimya Sanayi Ltd. Şti.’nin Genel Koordinatörü olarak çalıştım ve ekonomik krizler nedeniyle aile şirketini kapatıp, ticaret hayatıma ara verdim.

 

Ortaokul ve lise yıllarımda şiir, kompozisyon ve resim dallarında çeşitli ödüller aldım. Yayınlanmamış 100’ün üzerinde siyasi içerikli şiirlerim bulunmaktadır. Ayrıca Lise yıllarımda Öze Çağrı ve Ankara Takip Gazetesi’nde bir dönem Küçük ASENA rumuzu ile köşe yazarlığı yaptım. Halen resmi web sitem başta olmak üzere çeşitli internet sayfalarında köşe yazarlığı yapmaktayım.

 

Boş zamanlarımda Türk Sanat ve Türk Halk Müziğimizi dinlemekten hoşlanmamın yanı sıra kitap okumaktan büyük zevk alırım.
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Üyesi ve Delegesiyim.


YAZILAR

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI