Bugun...

Yrd.Doç.Dr.Nurhan Toğuç
Yrd.Doç.Dr.Nurhan Toğuç

nurhantoguc@gmail.com

Nurhan Toğuç Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesinde, master eğitimini New York’ta bulunan Brooklyn College de, Doktora eğitimini ise yine New York’ta bulunan City University Of New York (CUNY) de tamamlamıştır.   
Uzmanlık alanı ekonomi olan Toğuç New York, Londra, Milano ve İstanbul da para ve sermaye piyasalarında baş ekonomist, genel müdür yardımcılığı, Hedge fon yöneticisi düzeylerinde 15 yıla yakın görev yapmış, New York Belediyesinde müfettişlik yapmış, Tokyo da hisse senedi analistlerini eğitmiştir. Uluslar arası para ve sermaye piyasalarındaki çalışmalarının yanı sıra akademisyenlikte yapan Toğuç, New York Üniversitesi, CUNY  Hunter College, Yeditepe Üniversitesi, Işık Üniversitesinde de lisans ve yüksek lisans dersleri vermiştir.
  
Halen Beykent Üniversitesinde Finans ve Bankacılık bölümünde öğretim üyeliği yapmakta olan Toğuç, 1995, 1997 ve 1999 yıllarında Dünya da  Kim Kimdir’ ödülüne, 1993 yılında en başarılı kamu kadın çalışanı seçilerek Albany Üniversitesi tarafından verilen bursa, 1991 yılında Amerika’da Olağanüstü Kadınlar ödülüne layık görülmüştür.
  
Uluslar arası sempozyumlarda sunumlar yapmış olan Toğuç Beykent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünde Yrd. Doçent olarak ders vermektedir. 


YAZILAR

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI