Bugun...
AB'nin Dileklerinde Olan Y-CHP


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 08-07-2018 10:17
     

Şimdi herkes dikkatli olmalı, alınan sonuçları çok iyi değerlendirmeli, ona göre oyunu oynamalı… Herkes oynanan oyunun farkında olmalı. AB ülkelerinden bazıları Türkiye'yi eleştirmişler hatta kendi değerlerine göre yargılamışlar ve Türkiye'nin iç işlerine dahi karışmak için ellerinden geleni yapmışlardır. Ancak bu girişimleri sonuçsuz kalmış, AB'ye olan sempati antipatiye dönüşmüş, üstün olduklarını kanıtlamaya çalışan, ırkçı-haçlı tutum izleyen AB ülkeleri Türkiye'nin karşısında duvar örüp eğilmemeye, yalanlar uydurmaya devam ediyorlar.

Peki neden bunları yapıyorlar?  Türkiye'ye olan kinleri neden? Türkiye'nin dinini Müslümanlık olması en birinci neden, zaten AB içine isteksiz olarak aslında mecbur kaldıkları için aldıkları, Osmanlı devrinden kalma kinleri, Kurtuluş Savaşında yok etmek istedikleri Türkleri hep bir düşman gibi görmeleri ve bu isteklerini halkın dileğiymiş gibi göstermeleri Türkiye karşısında düştükleri garabeti gösteriyor.

Kopuk bir din bütünlüğü içerisinde olanlar, her şeyi bizden iyi biliyor ve görüyorlar ancak bu üstün tutum ve halleri onların üstün davranışları, Türkiye'nin kendi halkları tarafından küçük görülmesini sağlayıp, üstün devlet olduklarını ispatlamaya çalışan bu savaşların ezdiği faşistlere şimdi en yüksek değeri vermesi bu yüce(!) Avrupalıları her işimize karışmakta yetkili kılıyor. Bu nedenle Türkiye'de iktidarın kendilerinden yana olan partilerde olmasını istiyorlar. Çünkü Avrupalıların aşina olduğu ve çökertmek istedikleri ülkelerde kurmaya, kurdurmaya çalıştıkları sistemi başta HDP ve Y-CHP olmak üzere bunlara yaptırmak istemek dedir. Yani "özerklik" onun için Y-CHP'nin yapacakları arasına konmuştur.

O nedenle Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman, 'Demirtaş'ın bireysel başvurusunun AYM tarafından, seçim süreci içinde ele alınmayarak, serbest seçim hakkının ihlal edildiği tespiti talebiyle' Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuru yapılacağını açıklamıştı.

CHP'nin, HDP ve PKK ortak projesi olan 'özerklik sağlama' vaadi, beyannamenin kimin için hazırlandığı sorusunu akıllara getirdi. İyi de Y-CHP'ye oy veren masum, gerçekten Atatürk'e inanan, ülkesini gerçekten seven insanları böyle Avrupa masalları ile destekleyip bölünmüş bir Türkiye istemeleri bu sebeptendir.

 Bu amaçla kurulmuş olan Millet ittifakı HDP'yi Meclise aldırmak ve kurulan birlikteliğin şu an dağılmasına ve esas itibariyle Y-CHP ve HDP'nin aynı kulvarda yürümelerini sağlanmıştır. Bu amaçlarına bakılırsa İş HDP açısından tamamına varmış Y-CHP açısından da parçalanma noktasına gelmiştir.

Onun için Türkiye'nin gerçekten bölünmesini isteyen Apo'nun ağzıyla konuşmaları ve onu savunmaları demokrasiyse, insanlıksa bu nasıl demokrasi ve insanlıktır? Bu savundukları demokrasi PKK'nın yönettiği şekilde başkan Apo'nun savunduğu halk iktidarıdır.

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI