Bugun...
Abidik Gubidik İşler


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 24-04-2018 10:07
     

"HDPY"le ortak seçime girmek için atılmış bir adımdır. Ne yazık ki demokrasiyi de gizli işleriyle kirlettiler."

 

Bu hülle tam bir hülle oldu. 100 bin imza toplayacağım diyen fır döndü misali genel başkan Meral Hanım bu sefer dediklerinin tam tersini yaparak hem de 180 derece dönerek kendine ve partisine yakışanı yaptı. Bu bayan ne demişti bunu herkes şimdi daha iyi bellesin: "Biz ne çukur ne cukka ne de yıkım ittifakı yapacağız. Grup kurmak için abidik gubidik işler yapmayacağız. Biz 100 bin imza toplayacağız." Demiştir. Eee sonuçta politikacılar politika yapıyorlar her şey normal diyebilirsiniz. Ancak bu durum Ülkücüyüm Milliyetçiyim diyen birlerine hiç yakışmamıştır. Bu iş bize 1977'de yapılan Genel Seçim sonrası Ecevit'in yaptığı Güneş Motel hikayesini hatırlatmıştır.

Güneş Motel olayı hiç olmazsa o günkü CHP'nin Genel Başkanı Ecevit genel seçimlerden sonra Adalet Partisinden 11 milletvekili, hepsi de bu hikayeden sonra bakan olmakla ödüllendirilmişlerdi. Şimdikinden farkı o tarihler de Güneş Motel olayı seçimden sonra gerçekleşmişti şimdiki ise seçime girmek için. İşte fark budur. Birisi hükümet kurmak için yapılmış birisi de hükümet kurma niyetiyle gerçekleştirilmiştr. Olay budur

Bugün Kılıçdaroğlu Meral Hanımın seçime girmesi için bir oyun kurmuştur. İyi de ne karşılığı böyle bir şey yapmıştır. Şimdi sakin kafayla düşünürsek, Kılıçdaroğlu bu işi seçim ikinci tura kalırsa İYİ Partiye gidecek oyları almak için düşünülmüş bir hülle olayıdır.

Ayrıca şimdiden açıkça söyleyelim bu milliyetçi gözüken zevatların ilkesiz davranışlarından kaynaklanmış içinde CHP'nin de olduğu, pardon Y-CHP'nin de yer aldığı bir hülle olayıdır.

Gerçek de tasarlanan hüllenin gerçek anlamı yani dini gösterilen manada kullanıldığı gibi; Boşanan bir kadının tekrar kocasına dönebilmesi için geçici olarak başka bir erkekle evlenmesi demektir.  Gerçekte olan anlamı budur. Bu olayda neye denk geliyor varın siz anlayın. Bu olayın anımsattığı bir gerçek de CHP'nin o tarihten sonra iktidar olamaması gerçekleşmemiş, bir hayal olmuştur. Güneş Motel olayı ne acıdır ki geçmiş tarihimizde yaşanmış çok acı bir olaydır.  

Bugün sahneye konan olay o günün yapılmış olan hüllesidir. İyi de bu hülle niçin yapılmaktadır? Anlaşılan bu iş Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kılıçdaroğlu HDP'yle kuracağı ortaklığı İYİ Partiye kabul ettirmek içindir. Ölmüş eşek kurttan korkmaz diye; Kaybedeceği hiçbir şey kalmamış insanın her türlü deliliği yapabileceğini anlatan bir atasözüdür.

İşte CHP'nin bu cinliği böyle sorgulanmalıdır. İsmini söylemeden kurdukları bu ittifakın seçimler de kötü bir gerçek olacağını görecektir. İYİ Partide nasıl bir beraberlik içine çekildiğini görmelidir. Hoş 2. defa Türk Milletine bu olayı yaşatanlar bunun bilincinde olarak yaşattıkları gerçeği şimdi İYİ Partiye çıkılan koltuğun HDP'yle yapılacak ittifaka ses çıkarmaması içindir

Herkesin bu işi iyice sorgulaması gerekmektedir. 24 Haziran Türk düşmanlarına atılmış çok sert bir tokat olacaktır. Bu tokat Osmanlı tokadını hem hatırlatacak hem de çok acı olarak yüzlerinde bir anı bırakacaktır.

 

 Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI