Bugun...
Asıl Tablo Bu


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 03-05-2018 09:36
     

Uzun zamandır düşünüyorum bir türlü işin içinden çıkamıyorum, siz değerli okurlarımla paylaşayım dedim. Kasım seçimlerinin sonuçlarına baktım. Sonuçta partilerin aldığı oylara baktım, sanki seçimlere girmiyormuş gibi davranılan BBP 0.54 yani oy sayısı olarak 259.572 kişinin oyunu almış bir parti iken televizyonlarda göstermeye nedendir durduğu yerden kaynaklı olsa da hiç yer verilmezken…

SAADET Partisi ve Temel Karamollaoğlu'na 0.68 oy oranı ile yani net olarak 325.947 kişiden oy almış olan adamı sanki seçimi sırtlayan adammış gibi gösterip oyunlarını onun ve Abdullah Gül üzerine kuranlar, BBP'den 66.375 kişiden fazla oy aldı diye onu kahraman gibi karşılayıp Milletin önüne sürmek hangi aklı evvelin işidir?

Bu ortamı Türk Milletine SAADET Partisini oylardan büyük bir hisse almış gibi gösterip malum medya kuruluşlarından bu SAADET'i kahramanmış gibi gösterip, televizyonlara Milletin önüne çıkaranlar neyin peşindedirler? Bugün SAADET Partisinin yanında olan gazeteler, televizyon kuruluşları bunların kuramadıkları birliğe nasıl oldu da hep birlikte kandılar? Canları bu kadar mı aldanmak istiyordu? Onun için önce aldattılar sonra hep beraber gördük ki aldanan kedileri imiş.

Yüzde 25.31 oy alan Y-CHP, HDP'nin seçime giren: AKP, MHP, BBP'si hariç geriye kalan tüm partilerin oyunu almış olsa toplayacağı oy yüzde olarak 38.29 diğer partilerin yani AKP, MHP ve BBP'nin aldığı oy oranı 60.93. Hadi bu seçimde bunun yüzde 7'si-  8'i gitse geriye kalan oy oranı yüzde 52 olacak bu da Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yapmaya yeterli olacaktır.

Ben bu toplam oyun çok daha fazlasının olacağını düşünüyorum. Çünkü görüyorum ki daha adayını belirleyememiş Y-CHP'nin durumu ortadayken bu muhalefetten ne bekleyebiliriz. Türk insanı bu kadar kafasını mı yedi de önüne konan tuzağa kapılacak? Böyle bir şey asla olmayacaktır.

AKP, MHP ve BBP dışında kurulan birliğin ve destekçileri yazılı ve sözel medya kuruluşlarının şişirmeleri ile Türkiye sahipsiz değil ki kendine tuzak kuranların tuzağına düşsün. Türkiye irili ufaklı partilerin ya da bazı büyük diye geçinen devletlerin oyuncağı değildir ki bu kurulan tuzağa düşsün.

Bu salt gerçeği hep beraber göreceğiz. Ben tahmin yapmıyorum daha önceki seçim sonuçlarını ele alarak bir çıkarımda bulunuyorum. Ve iddia ediyorum Kemal Bey'de bunun için aday olmuyor Erdoğan'ın karşısına çıkacak aday seçiyor.

Seçime az bir süre kala ortaya çıkan sonuç budur. Büyük bir ekseriyetle mağlup olmuş bir Y-CHP görmekteyiz. Bu seçimden sonra Kılıçdaroğlu ve diğer iddialı partilerin genel başkanlarının bir yere gelmesi, adam diye ortalarda gezmeleri beklenemez. Bu seçimin gerçekleştireceği bir büyük sonuç da bu olacaktır.

 

Bu seçime daha hür bir şekilde, daha güvenli bir halde gidecek olan Güneydoğu illerinde HDP'ye verilecek oylarda büyük miktarda azalacaktır. Bu mana ile Türkiye geleceğe daha huzurlu bakacak bir şekilde yürüyecektir. Bundan başka bir şeye inanamayız hem adımızın Türk olduğu için büyük bir kuvvet taşıyoruz hem de İslam olduğumuz için maneviyatımız çok güçlü ve Allah'a bağlıdır. Bu gerçekleri bizim gibi herkes çok iyi bir şekilde bilmelidir.

 

Zamanımız azaldı. Güneş üstümüze doğmak için geri sayıma bağladı, haydi hayırlısı.

 

Sağlıcakla kalın.Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI