Bugun...
Atatürk'e Göre Komünizm


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 11-05-2018 08:41
     

Atatürk'e hümanist diyerek komünist düşünceyi yerleştirenler ne yaptıklarını bilmeden Ona komünist elbiseyi giydirmek istemektedir. Bir insan nasıl olur da Milliyetçiyim derken komünist olabilir?  

Şu ya da bu tip insan müsveddeleri Komünizm için ortalığı karıştırmışlardır. Ne yazık ki yaptıkları en büyük yanlış bu komünizm sevdalıları bu işe komünizm ile kavgalı olan Atatürk'ü de karıştırmaktadırlar. Buna göre bazı aydın geçinen solculara göre Atatürk de solcuydu. Ancak ne yazık ki Atatürk asla komünizm savunmamıştır. İşte Atanın komünist olduğunu savunanlara verdiği en güzel cevap ve cevaplar, komünizme karşı olduğumuzu ve buna karşılık milliyetçi olduğumuzu anlamak istemeyen herkese yaptıkları ve dedikleriyle çok güzel bir şekilde belirtmiştir. Ve her şeye rağmen onun ağzından milliyetçi olduğumuzu asla inkar edemeyiz, dünya da inkar edememiştir;

"Ne Bolşevik ne de komünist olmayız. Çünkü biz milliyetçiyiz. Ve dinimize hürmetkarız. Hulâsa bizim hükümet şeklimiz tam bir demokratik hükümettir."

Büyük insanın, komünizm hakkındaki ölümsüz görüşlerini alıyoruz, ona komünist yakıştırması yapanların herhalde gözleri kör. Bakın Mustafa Kemal ne diyor:

"Türkiye'nin tatbik ettiği devletçilik sistemi  yüzyıldan beri sosyalizm teorilerinin ileri sürdükleri fikirlerden alınarak tercüme edilmiş bir sistem değildir. Bu, Türkiye'nin ihtiyaçlarından doğmuş Türkiye'ye has bir sistemdir. Devletçiliğin bizce anlamı şudur: Fertlerin özel teşebbüslerini ve kişisel faaliyetlerini esas tutmak; fakat büyük bir milletin ve geniş bir memleketin bütün ihtiyaçlarını ve çok şeylerin yapılamadığı da gözde tutularak memleket ekonomisini devletin eline almaktır."

Komünizm Rusya'nın etkin olarak Sovyetler olduktan sonra özellikle çevresini bir girdap oluşturarak içine alan Rusya tam olarak bir timsah görevi yaparak tüm dünya tehlike altındayken özellikle Asya'yı da tehlike altına almıştır:

"Uyanan Doğu milletlerinin zihniyetlerini mükemmelen istismar eden, onların milli ihtiraslarını okşayan ve kinleri tahrik etmesini bilen Bolşevikler, yalnız Avrupa'yı değil, Asya'yı da tehdit eden başlıca tehlike halini almışlardır."

Bütün baskılara rağmen, çevremizin etki altına alınmasına karşın, ne olursa olsun, ne yaparlarsa yapsınlar, bugün politikacı dediğimiz zübükler tarafından ne kadar uğraşılsa da:

"Türkiye'de Bolşeviklik olmayacaktır."

Ve asla oyuna gelmeyecektir:

"Kayıtsız şartsız Rus tabiiyeti demek olan komünizm, gaye itibariyle tamamen bizim aleyhimizedir."

Tamamen bizim aleyhimizde olduğu söylenen Rus terbiyesi demek olan komünizm tüm dünyayı sarsa da, ne yaparsa yapsınlar:

"Ne yapsalar nafile… Türk Milleti sosyal bünyesine ve kuvvetli inançlarına katiyen uymayan  komünizmi hiçbir vakit benimseyemez."

İşte büyük insan Atatürk'ün komünizm hakkında ki gerçek düşünceleri bunlardır. Bunları göz önüne alarak:

"Türk âleminin en büyük düşmanı komünistliktir, her göründüğü yerde ezilmelidir." Demiştir. Bununla Türk insanına bir ders vermiştir.

Ne yazık ki bakıyoruz bugünün modern yani Y-CHP'lileri hala komünist propagandaları, Kürtçülük yapmaktadırlar. Ülkeyi mezhep batağına çekerek bitirmek isteyenler bulunmaktadır. Onlardan kurtulduğu an Türkiye bütün belalardan kortulacaktır.

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI