Bugun...
Atatürk'ü Anlayamayan Y-CHP'liler


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 27-06-2018 09:38
     

Hiç kimse durup dururken Y-CHP'nin bu duruma nasıl geldiğini herkesin bilmesi gerekir. Değerlendirirken Y-CHP2yi ona göre değerlendirmeliyiz. Y-CHP'lilerin yaptıkları kabalıkları, aşırılıkları ona göre değerlendirip kendi çizdikleri tabloyu önlerine koymalıyız. Kendilerinin oluşturduğu akıl ve itidalden yoksun hırçın tabloyu artık görmelidirler ve normalleşmelidirler.

Cumhuriyetle bir Atatürk tarafından kurulmuş olacaksın ancak şimdi kuruluş olarak kurucu değerlerinden uzak yabancı isteklere dayalı bir parti olacaksın. Bu kendi içinde çelişen durumu acilen Y-CHP'nin başrol oyuncuları kendi içlerinde çözüp ondan sonra Türk Milletinin karşısına çıkmalıdır. Savunduğu ilkelerin ne olduğunu millete göstermelidirler. Daha net bir şekilde anlatmalıdırlar.

Eğer CHP Atatürk'ün kurduğu şekilde kalsaydı bu kadar yıl iktidardan uzak kalmazdı. Halkın arasında olurdu. Yani millete onlardan üstün bir gözle bakmazlardı. İşte biz 1977 yılından beri iktidar ortağı dahi olamamış, o yan bu yana savrulup sarhoş gibi yürüyen bir tablo çizmezdi.

Y-CHP'lilerde bir elit oluşum karmaşası içinde bulunmaktadır. Onlar milletin davrandığı gibi davranmazlar, milletin yaşadığı şekilde yaşamazlar, çünkü; onlar için milletin yaptıkları banaldir. Çünkü onlar mübarek insan Atatürk'ün bıraktığı mirası yemekle, onun söylediği güzel ve anlamlı sözleri çarpıtıp, hatta unutturmaya çalışarak milliyetçiliği Atatürk milliyetçiliği yaparak gerçek anlamından çıkarmak istemektedir. Böylece o büyük insana bugün kendilerinin sahip oldukları garabet düşünceleri ona yüklemeye çalıştılar. Ancak başarılı olamadılar.

Çizmeye çalıştıkları milletten kopuk, milli değerlere yabancı, milli olandan uzak bir insan tipi yaratmaya kalkıştılar. Onun, her şeyden önce bir Türk olduğunu hem kendileri unuttular hem de Başbuğu olduğu Türk Milletine unutturmaya çalıştılar. İşte Y-CHP'nin bu özelliklerinden kurtularak Türk Milletinin yanında bulunması gerekmektedir. Bunun için önce o büyük insanın iftihar ederek söylediği "Ne mutlu Türküm diyene" cümlesinin ne anlama geldiğini ve niçin söylenmiş olabileceğini büyük kurullar oluşturup incelemelidirler.

Y-CHP önce tekrar ederek CHP olmanın yollarını aramalıdır. Yoksa bugün yaptıkları gibi yeni buluşları o günlerde yapılmış olan yeni buluşları küçümsedikleri anlayışla bugün yapılan buluşları görmezden gelerek bu günkü gibi yok saymak, neredeyse Cumhuriyetle yaşıt bir partiye yakışmamaktadır.

İlk yapılacak iş Atatürk'ün Türklük hakkında söylemiş olduğu o güzel sözleri anlamak olmalıdır. Bu sözleri önce kendileri özümseyecek, sonra da bu sözlerin gerçek sahibi olan Türk Milletine anlatmalıdır. Tabi bunu yapmadan evvel kendileri de Türk olduklarını unutmamalıdırlar. Uydurma halkların peşinden dünya birlikteliğine komünizm metoduyla sarılmamalı o büyük insanın tarif ettiği şekilde yıkılmaz birer Türk olduklarını anlatmalıdırlar.

Şu iyice bilinmelidir ki, Türklük karşıtı komünizm yaparken başka devletlerin tahakkümü altına girmemeli, Atatürk'ün bağımsızlık ve Türk insanı ve yurdu hakkında ne düşündüğü, ne söylediğini bilerek kullanmalıdır. Türk'e yakışan budur bu olmalıdır ve de bu yapılmalıdır. Y-CHP bunları yaparsa Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Herkes rahmetli Alpaslan Türkeş'in ne demek istediğini anlasın. "CHP Atatürk'ün çizgisinden çıkmamış olsaydı; ben MHP'yi kurmazdım" Başbuğ Türkeş.

Şunu herkes çok iyi bilmeli ve anlamalıdır ki Lider Devlet Bahçeli de aynen Alpaslan Türkeş'in yolundadır. Düşüncelerinin net oluşu ve sağlamlığı buradan kaynaklanmaktadır.

Onun için önce Türkeş'e karşı çıkanlar şimdi de doğal olarak Devlet Bahçeli'ye karşı çıkmaktadırlar. Ancak nafile ne yaparlarsa yapsınlar Türk insanının Türkeş idealinden sapmasını sağlayamayacaklardır.

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI