Bugun...
Bölgemizde Olanlar


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 12-01-2018 11:25
     

Son olaylarla bakılırsa İran'a düşmanca tavır sergileyen Amerika İran'da meydana gelen olaylar kime hizmet ediyor? İran'da meydana gelen olayların sorumlusu olarak, olaylar etüt edildiğinde İran'ı kimlerin karıştırdığı çok çabuk belli oldu. Burada ortaya konan olayla hem İran hem de Ortadoğu bölgesinin en büyük olayı olacağını gösterdi. Herkes çok dikkatli olmalı.

Hamaney planlamanın Amerika ve İsrail tarafından, Fars körfezindeki zengin bir ülke bu işin finansmanını yaptıklarını taşeron olarak da Halkın Mücahitleri örgütünün kullanıldığını belirtmiştir. Trump ve Amerikan yönetimini sert ifadelerle elştiren Hamaney şu şekilde beyanatta bulundu; "Başınız taşa değdi; tekrarlarsanız yine başarısız olursunuz. Kaç gün boyunca İran'a zarar verdiniz, bu telafisiz kalmayacak. Amerikalıların dediğine göre bile akli dengesi yerinde olmayan bu adam göstermelik oyunlarının cevapsız kalmayacağını bilmeli"

İran'daki bir haftadan fazla olaylarda 3700 kişi gözaltına alındığı bildirildi. Ancak öğrenciler hakkında kesin bir rakam vermemiştir. Çünkü bunun hakkında bir bilgiye sahip olmadıklarını belirtmişlerdir.

Küçük olaylarla işi büyük planda tam olarak halka yaymak ve yaptıkları işlerle İran'ı karıştırmak isteyenler tam kadroyla sahadadırlar. Türkiye'nin yanı başında hareket edenler Ortadoğu Bölgesinin büyük bir baskı aldığını sanan Amerika, bölgede ki İranlıları faal düşman olarak görmekte ve herkese göstermektedir.

Bu arada Ankara Büyükşehir Belediyesi kahraman Fahrettin Paşa'ya  iftira atan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed'e en güzel cevabı büyükelçiliğinin bulunduğu cadde ve sokağın ismini değiştirerek verdi. 609. Cadde "Medine Müdafii", 613. Sokak da "Fahreddin Paşa" oldu.

Bu uygulamadan dolayı Ankara'yı kutlamak lazım. Bu uygulamayla birlikte Türkiye düşmanlarını bir araya getirmiştir. Elini iyi kullanırsa BAE'lerini de düşmanlarımız ile aynı torbaya atacaktır. Fahrettin Paşanın ruhu onları tüm düşmanlarımızı rahatsız edecektir.

Bu değişikliklerle sadece BAE, Amerika ve İsrail değil, tüm Türkiye karşıtları üzülmüştür. Yapılan iş çok önemlidir Türkiye devlet olarak kimseden aşağı değildir, bunu herkes bilmeli ve bunun bilincinde hareket etmelidir. Yapılan da tam manasıyla budur.

Büyük baskı altında tutulduğumuz şu zor zamanda rahat etmek aşamasında Ortadoğu Bölgesini karıştırıp Türkiye'yi büyük derdin içine sokanların aslında hepsinin aynı familyadan olduklarını cümle aleme göstermiştir. Yapılan bir çizgi değişimi ile yolumuz yeniden belirlenmiştir.

Yapılanlar cümlemizin derdi olmuştur. Türkiye büyük bir dertten, bir çukura düşmekten kurtulmuştur. Çukura girseydik hepimiz bu dertten sonra bilinmedik, çözülemez bir hal alır Amerika'dan yardım umardık. Ancak, şükürler olsun ki bunların hiç biri gerçekleşmedi. Türkiye hak ettiği yerde, hak ettiği şekilde bir hayat buldu ve düşmanlarını aynı çukura sokmayı becerdi.

Trump'lu Amerika, Amerika'nın konumunu durum belirleyerek beceren İsrail ve oradan buradan çıkarak kendilerini Amerika ve İsrail'in yanında mason locasında bulanlar dünya masonların çizimiyle yeniden hayat bulmayacak. Olacak olan budur!

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI