Bugun...
CHP Kendine Gelmeli


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 29-05-2018 10:12
     

"Hem de çok acil olarak kendine gelmelidir. Yoksa sadece komünistler Y-CHP'li olmaya devam edecektir. Yanındakilerde komünist yancısı olacaktır. Çok dikkatli olun ve karşınızdakiler de dikkatli olsun. Gerçekten ben canım ülkem Türkiye'yi herkese, her şeye karşı çok ama çok canımdan çok seviyorum diyenler topluluğu olun."

 

Daha önce de sormuştum ancak o zaman da açıkça cevap alamamıştım. Şimdi açıkça sormak gerekir geç oldu diyebilirsiniz. Ancak bunun cevabını mutlaka almalıyız. Soruyu soracağım en başta cevabını da Kılıçdaroğlu'ndan almak zorundayız. Çünkü CHP'nin pardon ona göre Y-CHP'nin başındaki Genel Başkan olan o. Benim gibileri aydınlatması gereken kişi de Kılıçdaroğlu'dur ve mutlaka aydınlatılmalıyız. Lütfen ama lütfen bunu bana hadi beni geçtim gerçekten CHP'li olanlara mutlaka açıklamalıdır.

 

Haklı olarak bu soruyu eski bir Genel Başkan sormuştur. Aynı şekilde cevabını da en doğru şekilde vermiştir:

"Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığına aday olmayacaksa CHP Genel Başkanlığı'nı bıraksın" demişti.

Kim mi?  

Sayın Baykal.

 

Haklı değil midir? Genel Başkanlğı tanımlayınca bu yaptığından bir sonuç çıkarmalıyız… Genel Başkan ne demektir? Bir partinin Genel Başkanı da kimse kusura bakmasın, Y-CHP'liler hiç kusura bakmasın ülke yönetiminin başına geçecek adam olmalıdır. Bugüne kar seçimi kazanan kişi Başbakan oluyordu. Şimdi ne oldu da parti Genel Başkanı olan kişi Cumhurbaşkanı adayı olmuyor.

 

Yoksa sayın Kılıçdaroğlu'nun aklına söylediği şu ilginç söz mü gelmiştir: "Cumhurbaşkanı ben oldum ama başbakan da başka partiden oldu; asıl kaos, asıl kavga o zaman çıkmayacak mı?" böyle saçma sapan bir ifadeyi kullanan kişi Kılıçdaroğlu'nun ta kendisidir. Bu mantığa göre Başbakan kendisi olsa Cumhurbaşkanı da başka partiden ya da partisiz biri olsaydı o zaman toplum olarak ne diyecektik? Size açık açık soruyorum sayın Kılıçdaroğlu bu sorunun cevabını hiç değilse ülkeyi düşünen gerçek CHP'liler verin. Adına Y-CHP diyenlerin böyle bir açıklama yapmaya hahları yoktur. Ancak siz yine de bu cevabı verin!

Şimdi daha açık bir soruyu dile getiriyorum. Eğer sistem değişmeseydi ülkeyi yönetecek olan kişi yine şahsen Başbakan olsaydı, o zamanda yine başka birini mi aday gösterecektiniz? Hayır, Kılıçdaroğlu o zaman ülke yönetimine talip olacaktı. Yani Başbakan adayı olarak o seçimlere girecekti. Yani kimse kusura bakmasın ama yerine kimseyi geçirmeden hem ülkeyi hem partisini yönetecekti. Böyle cevap verenlere şimdi ne oldu da Cumhurbaşkanı adayı olmuyor? Açıkça soralım, milletvekili de seçilemeyeceğim diye mi bütün bu işler?

O zaman ne oldu da şimdi yerinize başka birini aday yapıyorsunuz? Ve bu kişi kongrede yendiğiniz bir kişi oluyor. Sayın Kılıçdaroğlu siz tüm Türkiye ile dalga geçiyorsunuz… Hele kendi deyiminizle Y-CHP'lilerle gerçekten de dalga mı geçiyorsunuz? Ben de bu sorunun cevabı yok, var ama cevabını ya da yanıtını veremiyorum diyorsanız, o koltukta oturursanız ya da gerçek CHP'liler sizi o koltukta oturturlarsa onara haram zıkkım olsun.

Herkes çok iyi anlamalı ki, bu iş ben yaptım oldu demeyeceksiniz. CHP Genel Başkanı seçtirmediğiniz, yaptırmadığınız bir şahsı memleketin başına Cumhurbaşkanı yapıyorum demeniz ne kadar doğru bir şeydir? Bu cevabı yanıtçı olan gazetecilerden bekliyorum. Birisi lütfen bana bunu açıklasın? Ey doğrucu yazarlar-çizerler lütfen ama lütfen bu soruyu siz cevaplayın?

Ve şuna inanın ki doğru şekilde cevap veremezseniz, seçimden sonrası sizin için pek rahat olmayacaktır. İnanın sizi o koltukta gerçek CHP'liler oturtmayacaktır ve partiyi de gerçek Türk Partisi yapacaklardır ki, işte o CHP'ye gerekli yardım herkes tarafından gösterilecektir.

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI