Bugun...
CHP'nin Bilemediği Oyun


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 29-04-2018 09:50
     

Kimse kusura bakmasın muhalefet partileri hepsi ayrı ayrı bir arayışta. Bakalım bu arayışları işe yarayacak mı? Hep beraber hepsinin ayrı ayrı çizdiği siluet nasıl, ne şekilde gerçek olacak? Ortalık kap karışık bir tablo ortaya çıktı. Bu karışık tablo birilerinin hakkından vazgeçmesiyle gerçekleşecek.  Bu durumda CHP'nin tüm kademeleriyle karşı olduğu Abdullah Gül sadece Temel Karamollaoğlu'nun gösterdiği bir aday.

Nerden çıktığı, kimin çıkardığı son seçimlerde aldığı oy oranı 0.7 oy oranı olan Temel Bey'in şişirilip, televizyonlarda gösterilip şer ittifakına oy getireceğinin konuşulurken aynı sevgi gösterilerinin BBP'ne niye ilgi gösterilmemiş ve hemen hemen aynı oylara sahip olan SAADET Partisinin şişirilmesinin ne maksatla yapıldığını sormak hak uğruna boynumuzun borcudur. 

CHP'nin durumu daha da vahim. Kimi aday göstereceği belli değildir? Bakılırsa partisinde şimdi milletvekili olan eski bir Belediye Başkanına Memleketin idaresini teslim edecekler veya Kılıçdaroğlu karşısında seçim kaybetmiş bir adayı Cumhurbaşkanı yapmak için kusura bakmasınlar, ama; bunu yapması o zaman insana -niye genel başkanlığı o adamlara vermiyorsun? diye sorarlar adama.

İYİ Partiye gelince ne diyeceğimi bilemiyorum. Başkan adayı olmayı kafasına koymuş ve kazanacağım iddiasını yenememiş görünen o ki bu seçimden Türk Milletinin eliyle çok önemli bir ihtar ve sonuç alacaktır.

HDP ise aday olarak eski Genel Başkanlarından Selahattin Demirtaş'ı aday gösterecekmiş. Aslına bakarsak 5 ayrı figürden ortaya 5 figürü de kapsayan birleştirici bir aday çıkabilecek mi? Buna hep beraber şahit olacağız… Şu an darmadağınık bir tablo çıkan muhalefetten kim ne bekliyor hep beraber göreceğiz.

Adayları ya da birleşik aday çıkaracaklarsa onu 5 Mayıs'a kadar beklemek zorundayız. CHP'nin yapmak istedikleri nedir? Bunu anlamak gerçekten kapalı gözükse de yeni aday arayışını bu çıkaracağı adayın fazlalığını ya da kimin veya kimlerin göstereceği adaya aday üzerinde anlaşacağı belli olacaktır. Böylesi harran gürran bir ortamda, beklenen ne olabilir? Bu AKP ve Milliyetçi Hareket Partisinin karşısında bir olmaya çalışanlar karşılarında sağlam bir şekilde duramadıklarını herkese göstermişlerdir.

Buna benzer örnek bir açıklama CHP'nin Trabzon milletvekili Haluk Pekşen'den geldi. Sayın Pekşen'in ne dediğine bir bakalım; 'Yeni ve genç isimlerle, CHP'liliği tartışılmaz parti büyükleri ile konuşuyorum, aslında onlar beni zorluyorlar, partinin başına geç diye... Tamam göreve hazırım, diyorum ama geniş bir uzlaşma zemini de arıyorum. Bu iş kadro harekâtı ile olur. Türkiye'yi ilk on ekonomik büyümeye getirecek projelerimiz var, kaynak temini kolay... Esas olan proje ve kadro...' 

Mayıs ayında yeni bir kongreden söz ediyor bu insan. Allah hepsine akıl fikir versin. 5 Mayısa çök az bir süre kaldı, çevrilen dolapların hepsini göreceğiz böylece oynanan oyun Türk Milletine karşı oynanan büyük bir oyundur. Bunu çözmek için çok itidalli davranmak zorundayız.

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI