Bugun...
Çıka Çıka Torbadan İnce Çıktı


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 05-05-2018 09:05
     

"Muharrem İnce'nin Gül'e oy vermem, Erdoğan'a oy veriri diyen İnce, inceden inceye tehditle garantilemiş oldu."

Düğüm çözülüyor, barometre Muharrem İnce'ye doğru inceden inceye doğru şekilde yani adaylık şartı yükseliyor.  Çünkü oklar yine yönünü değiştirdi. Y-CHP'de adaylık oku yine Muharrem İnce diyor sanki. Bila kuvvet seçimi kaybedeceğini bilen biri olarak Kılıçdaroğlu bu mağlubiyetin altına yalnız girmeyi kendine yedirememiş olmalı ki öyle birini aday diye seçeyim ki seçim sonrası oluşan mağlubiyeti yalnız başıma ben çekmeyeyim. Demiş olmalıdır ki Muharrem'in yıldızı parlamıştır.

Şayet bu aday seçme işi böyle gerçekleşirse biraz Muharrem İnce'nin yıldızı parlasın ve bu yüzden yansın ve seçim sonrası alınan mağlubiyet sadece Kemal Kılıçdaroğlu'nun yalnız başına gelenlerin gerçekleşrmemesi yani bu yenilgiyi paylaşmak için Muharrem beyi aday olarak sunmuştur. Yani Kılıçdaroğlu mağlubiyeti paylaşmak istemektedir. Tabi ki Cuma günü sunacakları aday her an değişebilir.

Yani CHP'nin durumu o kadar karışık ki adayını bile korkusundan saklayarak ancak törenle açıklıyor. Kim ne yapacak? Adayınızı fikrinden mi döndürecek de adayınızı saklıyorsunuz? Yazık size.

Y-CHP oynadığı oyunla Y-CHP'lileri meraka düşürmüşlerdir. Ve şu an itibarıyla Y-CHP'nin adayı açıklandı: Muharrem İnce. Bu kaçınılmaz birlikteliği kaçınılmaz oldu. Herkese, Milletimize hayırlı, uğurlu olsun. Bakalım çok saklayarak açıkladıkları bu aday ne yapacaktır?

Kılıçdaroğlu'nun bu yaptığı aklı başında olanlar için asla kabul edilemez. Hele partinin genel başkanının seçime girmeyerek tatu gibi yerine aday belirlemesi kendini seçimin dışında tutması ve saklaması kendi sonu olduğunu hep beraber göreceğiz.

Gül'ün adaylığı için  şöyle seslenen İnce başkaldırmış oluyordu: "Gül 7 yıl cumhurbaşkanlığı yaptı, bu süre içinde hangi yasayı veto etti? Tek yaptığı onların dümen suyuna gitmekti. Böyle şey olur mu? Ben ikisinin arasında kalsam Erdoğan'a oy veririm! Dokunulmazlıklara karşı oy kullandım. Bunu bütün Kürtler biliyor, kurultay konuşmam da açık. Onu da herkes dinledi."

Bence Muharrem İnce tarafından yapılmış olan bu başkaldırı Kılıçdaroğlu tarafından kabul etmek zorunda kalmıştır. Afrin gibi bir yerde savaşta bulunan Türk Ordusunu Gül'e adaya baskı yaptı diye tanıtmaları ne kadar acınası bir durumdur. Ordu'yu siyasetin içine sokanlar bu topluma çok kötü bir oyun içindedirler.

Burada görülen açık şekilde Türkiye düşmanlığı ortaya çıkmıştır. Kılıçdaroğlu için ilginç bir sıfat kazandırmıştır Başbakan olmaya hazır Cumhurbaşkanlığına karşı olmak ne kadar anlaşılmaz bir durumdur.

Yalnız bu seçim adamlık seçimi olacaktır aynı zamanda. Daha sonrasında bu konulara değineceğiz.

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI