Bugun...
Danışıklı Döğüş: HDP ve Millet İttifakı


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 14-06-2018 09:58
     

Evet, şu an için büyük bir kafa karışıklığı yaşanıyor. Kandil'in dahi yok edilmesini çekemeyenler, bunu Türkiye'ye yakıştıramayanlar, yanlış yapmaya devam ediyorlar Evet, bu yanlışı özellikle HDP ile aynı paralelde yürüyen Y-CHP'liler ve onun kurmuş olduğu garabet ittifak yanlış yapmaktan çekinmiyor. Ve olan biteni kendine yediremediği için kabullenmiyor adeta isyan ediyor. Bunu HDP'yle yapmış oldukları gizli ittifakta görebilirsiniz. Diyarbakır da Türk bayraklarını yanında Y-CHP ve HDP flamaları açıldı, Selo'ya özgürlük diye bağırıldı. Meydanlarda da Y-CHP ve HDP ortaklığı yapıldığı görüldü.

Y-CHP kurduğu açık ve gizli ittifakla Türk Milletini kandırmaya çalışmaktadır. Bu yüzden PKK'ya yapılan her saldırı girişimi Türkiye'nin huzuru için yapılmadığı kabul edilmekte ve BDP ile el ele vererek yol almak istemektedirler. Y-CHP'nin yeni ortakları bu işten habersiz olamazlar. Ama sessiz kaldıkları aşikar[U1] . Saadet partisi "özerkliğe" verilen payeden haberdar. Bu konu hakkında açıklama da bulunuyor. İyi partililer hadi haberleri yok bu konudan desek de hiç mi bu Y-CHP'lilerin yaptıklarını, dediklerini anlamadılar. Yaptıkları danışıklı döğüştür.

Y-CHP kurduğu açık ve gizli ittifak sayesinde istediğini elde etmiş görünüyor. Asla bir arada olmaz denilen insanları İP'lileri ve de HDP'lileri bir arada bulunduruyor. Y-CHP'nin yaptığı gök kuşağı koalisyonu kurarak bu benzemezler ortaklığını bir arda tutma başarısını gösterdi.  Bunu yaparken diğer partileri bir arada tutması büyük bir başarıdır. Ne yazık ki onların kurduğu bu ortaklık Türkiye'nin karşısında PKK ve istekleri, "özerkliğin" yanındadır. Y-CHP kurduğu beş benzemezler ortaklığının başındadır.

İşte bu ortaklıktan dolayı elde edilen komünist yargıların milliyetçi, muhafazakar ve dincilerin bir kazanımı olarak gösterilmekte bu olayı istemeseler de HDP'yle bir arada hareket etmeleri sağlandı.

Geçmişteki hareketlerinden dolayı yargılanan sayın Cumhurbaşkanı "Bugün Türk ordusu Kandil yolunda ama dün barış elçilerinin, zeytin dalı taşıyıcılarının, açılım muhiplerinin Kandil'i piknik alanı yaptığı günleri unutmadık." (Muharrem Bayraktar) diyerek bugün yaptıklarından dolayı yanlış anlaşılmakta ve daha büyük yanlışlar yapacağı söylenmekte ve buna inanıp Kandil harekatını başlatan Cumhurbaşkanını açık bir şekilde suçlamaktadır.

Anlamadıkları şey Tayyip beyin yaptıklarında, PKK'ya açtığı savaştan vazgeçip Amerika'nın koltuğunun altına girecek diye haksız bir şekilde suçlanmış ve de suçlanmaktadır. Suçlayan cenah PKK'ya ve HDP'ye yakın olan cenahtır.

Bu kurdukları tuzaklarla dolu oyunlar bir bir bozulacak ve kurulan kirli ittifak Allah'ın izniyle tutmayacak ve Türkiye karşıtları başarılı olamayacaklardır. Bu kurulan gayya kuyusunda kendileri debelendiklerini istemeseler de debelendikleri gözükmektedir. Bu çukurun içinde HDP ile birlikte debelenenler kendilerini kaybetmişler ve hayret edilecek bir türde HDP'yi savunmaktadırlar.

Y-CHP açık ortakları ve gizli ortağı HDP'yle beraber büyük bir halt yemektedirler. Bu halt yiyenler bu halt içinde yok olup, eriyip gideceklerdir.

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI