Bugun...
Demirtaş Ve Perinçek Atışması Mı?


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 27-05-2018 10:05
     

HDP'nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş, seçilirse HDP'yi kapattıracağını açıklayan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçilirse HDP'yi kapattıracağını açıklayan Vatan Partisinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek'e cevap verdi. "Ben seçilirsem Vatan Partisi'ni kapattırmayacağım. Partiniz dahil, bütün partilerin hazineden adil bir yardım almasını sağlayacağım. Ayrıca siz kazanırsanız söz veriyorum, HDP'yi biz kendimiz kapatacağız" diyerek suçlasa da Perinçek  "HDP'yi siz kurmadınız ki siz kapatasınız. HDP'yi ABD, İsrail ve PKK kurdu." Diyerek arkasından "HDP için tek çıkış yolu kendisini dağıtması" ifadesini kullandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek'in 100 bin imzayı, YSK'nın belirlediği son günde imza sayısını tamamlayarak aday Olabilmesinin ardından başlattığı kampanyasındaki vaatlerinden biri HDP'yi kapatmaktı. Bugüne kadar 90'lı yıllardaki PKK yuvasında ki buluşarak sarılıp koklaşarak bir buluşmayı gerçekleştiren bununla birlikte o yıllar için beraberlik sağlayanlar PKK yuvasında PKK'lı teröristleri denetliyordu.

 

Şimdi her iki taraftan da ardı ardına açıklamalar geldi. İyi de inşallah bu seçim süreci içinde seçimi iptal ettirmek için bir yaklaşım değildir. Çünkü Fatih Portakal ne kadar üzerine verilen görev gibi olsa da Muharrem İnce'nin, Meral Akşener'in topladığı kalabalıklardan bu seçimin onlar için olumsuza gittiğini Portakal ne kadar methetse de yine de durumun gerçekçi olanlar için geçek olmuyordu.

Anlaşılıyor ki Portakal ne kadar iyi rol kesse de Erdoğan harici başkan adaylarını iyi anlatsa da nafile. Bu ortak hareket eden grup için durum çök kötü demektedir. Evet sayın Fatih Portakal bu dağınıklık arasında nasıl bir birliktelik sağlayacaksınız? Hep beraber göreceğiz. Neden diyorum tıklım tıklım olan Milliyetçi Hareket Partisinin mitingi için boştu diyen sayın Portakal gözle görünen Meral Hanımın ve Muharrem Beyin mitinglerindeki olmayan kalabalıktan söz ediyor. Ballandıra ballandıra anlatıyor, ama ne yazık ki göstermelik ancak görünen köy kılavuz istemez. Portakal'ın verdiği ekşim trak tadı alınmaya başladı.

Y-CHP. İP, Saadet P, Gizli olarak HDP'nin oluşturduğu grupa destek olarak onu tanıtması Fox ve Portakal kırıntı basın inanılmaz bir şekilde aleyhte bir işler yapmaktadır. Ancak ne olursa olsun, kim ne derse desin bu seçim ilk turda Milletin tercihi gerçek olacaktır.

Kandil'e beyaz bayrak çektireceğiz diyen Perinçek yaşananlara ilginç bir şekilde ortak olduğunu görüyoruz.

 

Yaşananları hep beraber göreceğiz.

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI