Bugun...
"En Kahraman Trump" (!)


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 23-05-2018 09:27
     

Bağımsız devletlerin Amerika'nın kararlarıyla kabul edileme bir tutumdur. Bu nedenle İran'da bağımsız olduğunu söylüyor, kendileri için oynanan oyunları kabul etmediklerini belirtmiştir. Yaptığı şu açıklamayla bir geçeği dile getiriyor: "O çağ kapandı. Daha düne kadar casusluk merkezindeki kişi şimdi dışişleri bakanı olmuş. Ne yapılması gerektiğine karar veriyor. Siz kim oluyorsunuz da İran ve dünya hakkında karar alıyorsunuz?" Ruhani böyle konuşuyor.

Amerika'nın dışişleri bakanı Pompeo Amerika'nın İran'dan beklediklerini içeren 12 maddelik bir liste açıklamıştı. Bunun içerisinde olan maddelerle görülmemiş derecede finansal baskı ve tarihteki en güçlü, en büyük yaptırımların uygulanacağını belirtmişti.

Yine bu adam Pompeo İran yönetiminin rotasını değiştirmemesi durumunda İran'ın ekonomisini canlı tutmak için savaş vereceğini söylemişti. Yani bu adam Pompeo Washington'da Trump yönetimiyle birlikte yıldızı parlayan muhafazakar düşünce kuruluşundan Herigita Vakfı'nda ülkesinin İran'la nükleer anlaşmadan çekilmesinin ardından yürürlüğe sokacakları yeni stratejiyi açıkladı.

Pompeo'nun açıkladığı yol haritasında Tahran'la yeni bir anlaşmanın koşulu İran'ın nükleer faaliyetlerine son vermesine ek olarak sahip olduğu bütün terör öğütlerine desteğini kesmesini istiyorlar. Bu konuşmaları yapan Trump biraz yaşadıklarından ve yaşattıklarından dolayı, "En kahraman Rıdvan'ı" oynadığından dolayı anlaşma yaptığı ülkelere şımarık diyebiliyor. "Müzakereler başarılı olacak mı? Şüpheyle bakıyorum. Çünkü Çin çok şımarık bir hale geldi. Avrupa Birliği çok şımarık bir hale geldi. Diğer ülkeler de çok şımarık hale geldi, çünkü ABD'den ne isteseler her zaman yüzde 100 elde ettiler. Bunun daha fazla gerçekleşmesine izin veremeyiz." Diye konuşan Trump bir takım saçmalıklara imza atmaktadır.

Biz kendini toprakken altın tanesi olarak görenlerin yağmur yağdığında sadece nasıl çamura dönüştüğünü gördük. Trump'a tavsiyemiz İP'nin başkan yardımcısının taktığı gözlüğü takarak yüzünü  modern şekilde saklayıp insan içine çıkmasıdır. Ancak ne yaparsa yapsın asla "En kahraman Amerika" olamayacaktır. Yalnız ortadaki yanlışları ve saçmalıklarıyla değerlendirilse "En kahraman Trump" rolünü kendisini ve emrindekileri mutlu ettiği için en kahraman Trump diye yazdırıp kendi reklamını yaptırabilir. Ne de olsa yanında olan yardakçıları olur vermektedir. Saçmalıkların "en kahramanı olan Trump" bakalım nereye kadar bu saçmalıklarını yürütebilecektir. Hep beraber göreceğiz.

Saçmalıkları dünyaya yaşatıp kahraman olduğunu iddia eden bir yarım akıllıdan en kısa zanda kurtulmak üzere…

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI