Bugun...
Gerçek Din İslam Bizden söylemesi…


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 20-05-2018 09:48
     

Erdoğan'ın dönem başkanı olduğu İİT devlet başkanları zirvesinde herkesi bağlayan yanı her üyeyi ilgilendiren ve İslam oldukları için her üyeyi bağlayan toplantıda Türkiye'nin düşüncelerini dile getiren Erdoğan "Zulmü lanet Kudüs'e destek" isimli Yenikapı'da Müslümanlarca miting yapmıştır.

Adaylardan Erdoğan ve beraberinde Milliyetçi olan partiler, birliktelikleri Türkiye karşıtlarına karşı doğrunun, iyinin yanında Kudüs için meydandalar. Bu arada Batı'nın kibar yüzü Fransa'nın Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinin, İsrail tarafından Filistinli sivillere yönelik alçakça saldırıları kınadığını söyledi.

Macron, Kudüs'te Amerika'nın tetiklediği İsrail, Hamas tarafından dile getirilen iddiaları da kararlılıkla kınadıklarını ve ülkesinin bölgede gerilimin tırmanmaması amacıyla bir denge politikası izlediğini hatırlattı.  Bu arada İsrail'de meydana gelen olaylarda İsrail askerlerinin, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli şehit olmuş, en az 3 bin kişi yaralanmıştı.

Bu olaylar faşist İsrail'in Meydanı boş bulduğundan Yahudi olsalar da Almanya'nın kendilerine yani Hitler'in yaptıklarını hatırlayanlar şimdi Netanyahu'nun Hitlerleştiğini tüm dünya gördü herhalde. Hal böyle olunca Yahudiliğin ırkçılığını yapan İsrail Amerika'yı yanına alarak tüm dünyaya meydan okuyor. Faşizm bu sefer Yahudilik olarak insanlığın karşısına çıkıyor. Kendi yaşatacakları hüsrana doğru koşuyorlar…

Filistin'de ızdırap yaşanıyor. Filistinliler ızdırap çekiyorlar. Yahudiler tarafından dehşet yaşatılıyor. Filistin halkına ciddi ciddi ızdırap çektiriliyor Bu dehşet içeren görüntüleri çekenler yani gariban Filistinliler dehşeti yaşamaktadır. Bu şekilde dehşeti yayanlar öfke duymaktadırlar. Yaşadıkları çok değişik ve acı şeylerdir. İşte bu yaşanan şeyler acı çok acı şeylerdir. İnsanlık dışı uygulamalardır.

Bu yüzden Filistin'de kavga, kin, öfke hiç bitmemektedir. Yahudiler üstünlüklerini fiziksel olarak da ispatlamak istiyor. Filistinlilerin bu halde karma karışık esaret içinde yaşamaları İsrailli faşistleri mutlu ediyor. Bu durum onca insan ölürken, onca yuva dağılırken, ilk kıblemiz yasaklanırken Müslümanlar bu işler nasıl olur diyerek sessiz kalabiliyorlar? Bu soruyu yüksek sesle Müslümanım diyen herkese sormak lazım, niye?

İslam'ın güzelliğini öldüren bu insan kılıklıların Ramazan ayına hiç mi hürmetleri yoktur. Yaşadıkları dini Yahudi olmayandan kıskanan başka birileri var mıdır? Onlara göre onlar hep efendi, kahraman, her zaman üstün insan diğer insanlar onlar için maraba. Bu nasıl rezil bir anlayıştır? Böyle bir din olamaz, kabul de edilemez. İnsanlar özgürdür. Onları tutsak eden bu rezil insan müsveddeleridir. Zaten Yahudiliğin büyüyememesinin, gelişememesinin nedeni belli cinsi sırlar içinde kalmasıdır.

Olaya din gözüyle bakarsak eğer Hristiyanlık, Müslümanlık genişlemiş, ırka bağlı olan din olarak Yahudilik kısıtlı özel kişilere yani ırka indirgenmiştir. Bunun sebebi, sorumlusu Yahudilerdir. Onun için Hitler'in üstün ırk projesine ve Yahudilerin üstün ırki din olarak tanımladıkları dine yer yoktur. Bunu herkesin kabul etmesi gerekir. Dünya üzerine düşen baskıdan kurtuldukça gerçek olan dini bulacaktır. İnsanların anaya babaya değil tamamen Allah'a bağlı olan din olan, Peygamberi Hz. Muhammed olan ve indirilen Kuran'a yani İslam olarak Allah'ın hizmetindedir. Gerisi kirli, kanlı, insanlık dışı bir hikayedir.

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI