Bugun...
HDP Ve Y-CHP "Operasyonu Kabul Etmiyorlar"mış


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 13-06-2018 09:47
     

Konu Türkiye olduğu an mutlaka bunu meselesi yapan bir Milliyetçi Hareket Partisini bulmanız anormal olmayacağı gibi HDP ile Y-CHP birlikteliği acil bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Kandil'in terör unsurlarından temizlenerek Türkiye sınırlarının daha güvenli bir hale getirilmesi amacıyla düzenlenmesi planlanan operasyona CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel skandal sözlerle karşı çıkmıştır. Özel, operasyonun terör örgütüne yönelik değil de seçim malzemesi olarak düzenlendiğini iddia etmiş ve böyle bir operasyonun CHP tarafından kabul edilmediğini açıklamıştı.

Böyle bir iddiada bulunmak insanın aklını yitirmesi demektir. Bir kere usturuplu bir şekilde Kandil'in çökmesini, savunmasız insanların öldürülmesini itemeyen bir kişi ancak bu operasyonu seçim malzemesi olarak kabul eder aynı Y-CHP'liler gibi.  Ne demek Türkiye'nin baş düşmanlarını üreten Kandil'e yapılan can alıcı operasyonu kabul etmezsiniz?

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı olan HDP de tıpkı Y-CHP gibi Kandil operasyonuna karşı çıktı. HDP eşbaşkanı Pervin Buldan, CHP'li Özel ile aynı ifadeleri kullanarak "Operasyonu kabul etmiyoruz" dedi. Böylece CHP'nin HDP ile yan yana yürüdüğü ve hedefteki amaçlarının güçlü Türkiye olduğu açık bir şekilde görülmüş oldu. Y-CHP burada gözünü karartan seçim nedeniyle gerçekleri görmemektedir. Cumhurbaşkanlığı adaylığında bulunan şahsın yani Muharrem İnce'nin bu konuda görüşlerini net olarak ortaya koymamaktadır. Çünkü bu konuda HDP'den yana tavrı PKK'nın yanında olduğunu kesin kes gösterecektir.

İyi de bunu, bu gerçeği göremeyen insanlara ne denir? Kandil'e yapılan operasyon seçim içindir Y-CHP olarak bunu kabul etmiyoruz demek Allah için herkese soruyorum bu ne demektir?

Bilindiği gibi PKK baş düşmanımız terör örgütü ve bunun başımıza bela olduğundan dolayı büyük bir operasyon düzenleniyor. Ve buna açık açık karşı çıkan biri HDP Apo'nun kurdurduğu söylenen parti, diğeri de Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak için İnce'ye efor sarf ettiren Kılıçdaroğlu'nun Y-CHP'si. Ve bu iki parti birden operasyonu kabul etmediğini söylüyor. Yani şeytanın aklına gelebilecek bu ittifak Türkiye'nin aleyhine kurulmuş bir ittifaktır. Bu yapılanı görmemek için kör olmak gerekir. Ve bu tavırları iyi diye normal insanlara kabul ettirmek, Türkiye hakkında kurulan büyük tuzağın içinde olmaktır.

Türk insanı tarafından asla kabul edilemeyecek Kandil'i şu ya da bu şekilde korumaya almak oynanmaya çalışılan bu çirkef oyun mutlaka ve mutlaka bozulmalıdır ve Türk Askeri tarafından bozulmaktadır da…

Y-CHP içinde taşıdığı bölücülüğü açığa çıkarmıştır. Bu yaşanan Kandil operasyonuyla Türkiye'nin karşısında olan azılı terör örgütünün artık kaçacağı yer kalmadığını görmüş oluyoruz. Bu olayı örtmek için ekonomiyi, yersiz yere dostluğu ve kardeşliği öne çıkararak operasyona seçim var diye karşı çıkmayı Türk milletine nasıl anlatacaklardır?

Şimdi aklıselim olan her Türk vatandaşına ısrarla soruyorum önemli olan ekonomik göstergeler mi yoksa PKK'yla yapılan savaş mıdır? Ekonominiz bozulursa düzelebilir, ancak PKK'yla mücadele bırakılırsa bölünmüş Türkiye'den asla kaçınamazsınız! Kaldı ki verilere baktığımızda düzeltilmeyecek kadar kötü bir ekonomimiz yok. Ancak PKK'yla mücadeleyi bırakırsak kaybedecek bir vatanımız var. Buna seyirci ve sessiz kalamayız. Türkiye karşıtı olarak kurulan Y-CHP, İP, Saadet ve Demokrat parti ve gizliden ortakları ya da daha açıkçası Y-CHP'nin ortağı olan HDP bütüncül bağımsız bir ülke istememektedirler.

Bu yüzden Türk Milleti kurulan bu kirli ittifaka karşı gerekeni yapacak ve Bağımsız Türkiye'nin sonsuza kadar devam etmesi üzerine farz olanlar tarafından yapılacaktır. Şunu bilin ki Türkiye Cumhuriyeti Atatürk'ün kurduğu ve sonsuza kadar aynı şekilde gidecek bir büyük Devlettir. Bunu çapulcu PKK ve ortağı partiler asla değiştiremeyecektir.

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI