Bugun...
Herkes Haddini Bilmeli


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 06-01-2018 09:00
     

Amerika İran'da ki olayları biz çıkarıyoruz demiyor da aksine İran'a suçlamalarda bulunarak İran'da rejimin kurbanlarına unutulmayacaksınız diyor. Unutmayın bakalım, ama; bakalım sizi kim unutacak! Evet dünyada her istediğinin ayrılmadan yolundan gidileceğini sanan bu kez de Trump oldu. Olan biten her şeyi dışında gösteren Amerika yaptığı açıklamalarla aslında nasıl bir oyunun içinde olduğunu farkında olmadan İsrail'in kuyruğuna takıldığını cümle aleme gösterdi.

Amerika'nın bunca yakınmasına rağmen ve İsrail'le aynı şeyleri söylemesi ister istemez onun bu iç savaş olayında herkes onu ve damadı takkeli İsrail'i savaş çıkartmak ya da İran'da iç savaşa sebebiyet vermenin saklı oyuncusu olduklarını yaptıkları alelade açıklamalarla gösteriyor.

 

Amerika dışişleri bakanlığı yaptığı açıklama da İran'daki olayları yakından takip ettiklerini belirtmiş, "İran halkı için desteğimizi birçok farklı ortamda ifade ediyoruz." Açıklamasında bulunmuştur. İsrail'le birlikte ifade edemedikleri şey bu olaylar kimlerin yardımıyla geçer akçe oluyordu?

Tarih bilmeyenler tarihin sayfalarına iyice baksın buna en çok Trump yönetimindeki Amerika'nın ihtiyacı var. Hatırlatmak isterim ki kendini bulutlar üzerinde ulaşılmaz şeklinde görenler kendilerinin ne işe yaramaz ülke olduğunun acısını tatmışlardır. Herkes bu şekilde olayları görmekte ve Amerika'nın CIA'la birlikte bu olayın içinde olduğu söylenmektedir.

New York'ta meydana gelen tabiat olayları mı Amerika'yı bu tip kararları alıp vermeye zorunlu kılmaktadır ya da İsrail'le bu çıkarılan olayların nasıl bir ilişkisi olabilir, bunun nedeni ne olabilir? Çocuklarından birinin Yahudi olmasıyla bu işin bir ilişkisi olabilir mi, oğlunun bu ilişkisinden dolayı kendisini Trump Yahudi olarak mı kabul ediyor?

Seçim zamanı Donald Trump, başkan seçilmesi halinde ilk işinin İran'la nükleer anlaşmayı fethetmek ve Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanımak olacağını söylemişti ve dediğini yani Kudüs'ü İsrail'in başkenti yaptı, ancak; sonrası güven vermedi ve dünya kendini riske atmadı. Amerika, yalnız İsrail'le birlikte kaldığını dünyada kendini tartmalı ve yerini belirlemeli sen "Ben Amerika'yım bana bir şey olmaz." Dedi dünyanın gözü önünde çok büyük bir saçmalık, aptallık yaptı.

Amerika'nın etrafına kovboy mertliği ile çıkması büyük bir yanlış içinde olduğunu anlamadan, bilmeden, yanlışlıklarını bu çağa hiç kimse taşıyamaz. Kim olursa olsun iyice anlamalıyız, Amerika kendi tarihindeki vahşiliğini günümüze taşıyıp, şerif madalyası bende diyerek her istediğini yapan bir psikopat rolünü çok iyi oynayan bir Amerikalı olarak kendini dünyada bir numara olarak görmektedir. Bu çirkin Amerikalıya verilmesi gereken ders verilmeli. Herkes hak ettiğini bulmalı. Amerika Amerika olduğu için, Körk Körk olduğu için yaşadığımız ve dediğimiz doğrudur diyemez. Ve haklı olarak gösterilemez.

Kapımızda, dünyamızda bir psikopatla beraber yaşamışız, ancak; hak ettiklerini yaşamasını yaşaması gerekenler koyulan kurallarla, kanunlarla bunları yaşamalı. Herkes aklını başına almalı, almıyorsa aldırılmalı. Herkes bunu böyle kabul etmeli. Benim ağırlığım var diyen ağırlığıyla batmalı ki dünyada herkes dersini almalı. Bu gerçeği herkes kabul etmeli ve yerine gelmesi için herkes elinden geleni yapmalı. Yani herkes haddini bilmeli, anlamak istemeyene haddi bildirilmelidir. Bunun gerçekleşmesi için yeni düzenlemeler yapılmalı.

 

Sağlıcakla kalın!  Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI