Bugun...
İnce'den Kemal'e İnce Bir Teklif


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 05-07-2018 09:48
     

"İçindeki kini silah gibi kullanan köksüzlere karşı MHP''yi ve Türk Milliyetçiliğini korkusuzca savunan kardeşlerimle iftihar ediyorum."

Lider Devlet Bahçeli

-Bakalım yaptıkları ahlaksızlığın altında kalanlar sadece kendileri değil övünçle taşıdıkları isimleri de bu kaybolacakları çukura atacaklardır-

Herkes iyi anlamalı ve tartmalıdır. Ondan sonra söyleyeceği doğru olan bir söz varsa var gücüyle söylemelidir. Peki, son yaşadığımız olaylar böyle mi olmuştur? Bir yanda PKK'ya evet diyenler PKK'nın yan kolu HDP'yi demokrasi adına savunanlar kendiliğinden PKK'nın alt kolu olmuşlardır. Evet, Y-CHP'ye biçilen bu rol çok iyi bir şekilde uygulanmıştır.

Yılmaz Özdil'in yaptığı açıklamalı yazısında bir zamanlar Gandi olan Kemal açısından dikkate alınmalıdır:

 "2018 tek adam seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. İlk defa deneyip kendisini bile yenemeyen Muharrem İnce'yi, kendisini sekiz defa yenen AKP'yi yenmesi için aday gösterdi iyi mi…."

Partiyi bile vermediği Muharrem İnce'ye, Tayyip beyin ülkeyi vereceği zannedildi. Sonra da çıktı "Bu seçimin tek kaybedeni AKP'dir, bir tarafa yazın, önümüzdeki seçimde çok daha güçlü sonuçlar alacağız, bütün veriler bunu gösteriyor, koltuk sevdasına tutulanların bizim partimizde yeri yok" demiştir.

Bu sözlerden sora iki Y-CHP'li Lider bir araya geldi ve gizli saklı dövüşmeyi erdem sanan Muharrem bey yaptığı açıklamayla söylediği sözlere inanan Y-CHP'liler sayesinde Y-CHP'yi bölünmeye götürecek olan bir teklifte bulunmuş Kemal Kılıçdaroğlu'na şöyle demiş; "Kendisiyle bir yarışın, rekabetin içinde olmak istemediğimi ama milletin de bu cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında duyduğu, gördüğü, yaşadığı bir umut var, bunu kaybetmememiz gerektiğini ve kendisi isterse olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olacağını ve bir abi kardeş ilişkisi içerisinde kendisi grup başkanı olarak parlamentodaki çalışmaları yürüteceğini ve benim de genel başkan olarak Edirne'den Ardahan'a çalışacağımı, partiyi seçime hazırlayacağımı... Böyle bir teklifte bulundum." İnce'den ince bir teklif olmuş Kemal beye.

Bu olaylar yaşanırken, dünya kupasında da maçlar sürmektedir. Meksika teknik direktörü Juan Carlos Osorio Neymar'ı sert sözlerle eleştirmiş ve şöyle demiştir; "Futbol, adamların oyunudur palyaçoların değil" diye güzel bir söz etmiştir. Bizde bu kendilerini Lider olarak kabul ettirenlere;"Siyaset adamların içinde yer aldığı bir gerçekliktir. Siyaseti politikaya çevirenler palyaçolardır" şimdi bu palyaçoların partisinde orta oyunu oynayanlar, Muharrem İnce'nin bu teklifini ya ses çıkarmadan kabul edecekler ya da yeniden bir savaş başlamış olacaktır!

Bakalım tablo ne olacak? Y-CHP bölünecek mi yoksa bölünmeyecek mi? Kemal Kılıçdaroğlu'nun öylesine kolay bir lokma olduğunu sanmıyorum. Bu teklif ne sonuç verecek hep beraber göreceğiz. Şunu söyleyelim ki Muharrem beyin karşısında yenilmekle kendini yenik saymayan bir portre bulunmaktadır. Kimi zaman Che kimi zaman Gandi diye anılan ilginç bir kişilik bulunmaktadır.

Eğer başarılı olup da bu görünüşe göre "Ben bilirim" diyen bir politik Lider gönderilecek yerine "Ben daha çok bilirim" diyen yeni bir kendini beğenmiş insan Lider olacaktır. Bakalım oynanan bu oyundan kim galip çıkacaktır? Allah bizleri korusun!

İyi de HDP'ye Meclisin kapılarını açanların bu hale düşecekleri zaten belliydi. Allah Türk'e kefen biçmeye kalkanların sonlarının korkunç olduğunu tarihte göstermiştir. Bu işe tevessül edenlerin sonları korkunç olacaktır. Bu gerçeği herkesin bilerek hareket etmesinin gerekliliğini bilerek hareket etmelidir.

Sağlıcakla kalın!

 


Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI