Bugun...
Kuruluş Tarihini Değiştirdiler Yetmedi Adını Da


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 16-04-2018 09:02
     

CHP'nin nasıl Y-CHP olduğunu herkes merak etmiştir. Ancak ne olursa olsun PKK'yı öven parti HDP'nin bakışı ortadayken hem terör örgütünü karalamak hem HDP'yle ittifak girişiminde bulunmak sormamız gerekmektedir Kılıçdaroğlu ve partisinin ne yapmak istemektedir?

Sayın Kılıçdaroğlu İstiklal Savaşının bir hediyesi olarak Atatürk tarafından Türkiye'ye kazandırılmış bir partidir. İşte olay bu kadar açıkken "Yeni CHP" söylemini, "CHP'nin antiemperyalist ve tam bağımsızlıkçı duruşundan, görkemli tarihinden bir milim bile sapmayacağız. Bizim değişim anlayışımız Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık hedefidir" 

 

Doğu Perinçek'in söylemine göre Y-CHP''yi şöyle tanıyalım: "Bölücü Terör Örgütünü Meclise sokanların, PKK'yı hendeklerden kurtarmaya çalışanların, "Rojava"ya destek heyetleri yollayanların, PYD'ye kol kanat gerenlerin, PKK belediyelerine kalkan olanların tarihinde, elbette Sivas Kongresi bulunmayacaktır.

Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün CHP'siyle ilgili sorulara "Ben o zaman yoktum" diye cevap veriyordu. Buna göre Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçildiği günün CHP'nin kuruluş tarihi sayılması daha uygun olmaz mı? Soros'un doğum günü de münasip bir tarih olabilir."

Kılıçdaroğlu'nun Yeni CHP'sinin tarihi bile değişik. Oysa onun yeni dediği CHP: "Efendiler, Cumhuriyet Halk Fırkası'nın büyük kongresini açıyorum. (...) Bütün Anadolu ve Rumeli'yi kapsamak üzere ilk Genel Kongremiz Sivas'ta yapılmıştır. (...) Bugün açılışı ile iftihar ettiğimiz büyük kongremiz Sivas Kongresi'nden sonra teşkilatımızın İkinci Büyük Kongresi oluyor." (Atatürk'ün Bütün Eserleri, c.19, s.19).

Peki Atatürk'ün kurmuş olduğu partiyi yenilemenin alemi nedir? Parti kuruluşundan sonra fikirleri mi değişmiştir ki Yeni CHP olmuş öyle anılmaktadır? Atatürk'ün emperyalizme karşı, Türk Milliyetçiliği fikri ile kurduğu parti Ne mutlu Türküm diyene diyerek kurduğu partide ne eksikti de adını Yeni CHP olarak değiştirdiniz. Türkiye'de 12 Eylül yapılmış hiçbir parti adını değiştirmezken, Kurtuluş Savaşı gibi bir savaşın içinde olan ve adı CHP olan bu partiyi nasıl olurda siz Yeni CHP olarak değiştiriyorsunuz? Amacınız ne?

Kurtuluş Savaşını vermiş bir milletin partisi olan CHP'nin başına anlamadığımız bir "yeni" sıfatı koyarak PKK'lılara verdiği bu destek nedendir? Atatürk, her türlü karşı çıkanlara rağmen niye Türk Milleti demiştir?

Kim ne derse desin "Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve sonsuza kadar Türk olarak yaşayacaktır." Diyenin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu unutmamanız dileğiyle. Özellikle de "Yeni" sıfatını isminin başına koyan Kılıçdaroğluna hatırlatmak isterim.

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI