Bugun...
Milliyetçi Hareket


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 18-04-2018 10:16
     

Şu sıralarda Diyarbakırlı Meral atıp tutuyor. Bugüne kadar kendilerini Ülkü eri olarak tanıdığımız kişiler bu kadının yamacına yapışmışlar. Ama yine de hepsi konuşuyor. Ancak onlarda:  Kişiler kendilerini millet için feda ederler. Türk Milleti'nin büyüklüğü böyle yükselecektir. Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz. "Ülkücü MHP'de olur, MHP'de bulunmayan Ülkücü değildir. Gittiği yerin damgasını yer, ordaki genel başkanın görüşüne göre yaşar, ordaki genel başkanın görüşüne göre hareket eder. Onun Ülkücülüğü kalmamıştır, bunu böyle bilmeliyiz." Sözünü Başbuğ Alparslan Türkeş tüm Ülkücüler için söylemiştir. Yani bu sözü dilemeyip başka partide açıktan ANAP'lıların, Doğru Yolcuların, CHP'lilerin, HDP'lilerin ve benzeri partililerin, devlet karşıtlarının olduğu yerde bulunan insanların -kendileri ısrar ederse etsin- nasıl bulunabilirler? Siyaseti politikaya çevirenlerle nasıl olurda birlikte olurlar. Başbuğ Türkeş'in bu söylemini nasıl akıllarından çıkarır, gözlerinden kaçırırlar?

Başbuğ Türkeş'in öz evladı olan Lider Devlet Bahçeli tarafından söylenmiş olan bu sözün ''Türklüğün Umudu, Türk Milletinin Aydınlık Geleceği, Milliyetçi-Ülkücü Harekettir.'' Liderin söylediği bu sözü Başbuğ Türkeş'in söylediği şu sözle ilgisi ve alakasının ne kadar "Ülkücü MHP'de olur, MHP'de bulunmayan Ülkücü değildir." Sarf ettiği sözle ne kadar bütündür.

"Kişiler kendilerini millet için feda ederler. Türk Milleti'nin büyüklüğü böyle yükselecektir. Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz" Türkeş'in ettiği bu eşsiz cümle için yani kısaca her şey Türkiye diyenler için sapa sağlam sarıldıkları Başbuğlarının sözüdür. Başbuğ Türkeş'in dediği söze katılmamak mümkün müdür?

Bu konuya niçin girdiğimi hepiniz anlamışsınızdır. Bu MHP'nin dışında bir partide olan Ülkücü bildiğimiz ağabeylerimizin parti binasında Amerikalı yetkiliyi karşılayanların Ülkücülükle, MHP'lilikle ilgisi ne olabilir? Bu nasıl Ülkücülüktür, Milliyetçi Hareket Partililiktir?

Bu tıynette olanların Ülkücülükleri de, Milliyetçi Hareket Partililikleri de sorgulanır. Ve bizde inandığımız Başbuğun dediği gibi herkes idrak etmelidir ki rahmetli Başbuğun dediği gibi "Ülkücü MHP'de olur, MHP'de bulunmayan Ülkücü değildir." O kadar.

İnanmanız gereken nedir neye inanırsınız bilmem, ama; sizde gördüğüm bir şeyi söylemek isterim ki başka karmakarışık bir partide Ülküsüz insanlarla birlikte olmak Ülkücülerin işi olamaz. Onun için ülküsüzler yuvayı terk etmiş kabul etmeseler de Ülkücüler davalarıyla beraber Milliyetçi Hareket Partisindedirler. İşin gerçeği ve Türkçesi budur. Bize düşen gidene güle güle demektir.

Türk Milliyetçileri sağlığında Başbuğun etrafında sonrasında da Başbuğun söylediği gibi Milliyetçi Hareketi terk etmemiş ve Ülkücülerin bu yuvadan başka yerde olamayacağını kontrol etmiş Başbuğun kurduğu yuvada varlığını sürdürmektedir. Liderleri ile birlikte mücadeleye son nefeslerine kadar devam edeceklerini belirtmek Başbuğun evlatları olan Bozkurtlara, Ülkücülere çok yakışmaktadır.

Su içtim Türkiye, yola çıktım Türkiye, dua ettim Türkiye diyen Ülkü erlerinin ne yuvaları ne Başbuğları değişmiştir. Canları gibi sevdikleri Liderleri ile dünyada etkin bir Türkiye diyen Ülkücülere selam olsun! Birlik içinde dualarla Allah diyerek çıktıkları bu yolda son nefeslerine kadar devam edeceklerdir. Ta ki zafer bizim yani Türkiye'nin oluncaya kadar mücadelemiz devam edecektir.

Atatürk deyişi "Ne mutlu Türküm diyene" diyerek olaylara son noktayı koymuştur. Başbuğumuz ve şehitlerimizin gölgesinde Lider Devlet Bahçeli'nin dediği şekilde yolumuza devam ediyoruz.

Türkiye var olsun, Türk Milletine inanıyor, Allah'a güveniyoruz, Ona ve İslam dinine, peygamberine yürekten bağlıyız.

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI