Bugun...
Neo-conların Trump'la Ördükleri Ağ


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 19-05-2018 09:45
     

"Armageddon, Neo-conlar, Arz-ı Mevdut palavraları…"

İran'ın içinden çıkılmaz bir durum oluşturduğu için antlaşmadan yana olduğu herkes tarafından bilinmekteydi. Fakat Amerika'nın yani Trump'ın antlaşmadan çekilmesi ile hazırlanan korkunç sonucunu görmek zorundayız.  Bu bağlamda İsrail'in güvenliği ön plana çıkmaktadır. Antlaşmadan vazgeçerek uluslararası ambargolar artırılarak terörist ve haydut sıfatları kullanılarak İran şeytanlaştırılacak ve olası tehditlere karşı İsrail'in daha fazla silahlanması topraklarını büyütme politikasının önü açılmış olacaktır.

Bu vesile ile Trump'ın çıkaracağı savaştan Ortadoğu bölgesinde en çok etkilenecek ülke olacak olan İsrail şimdiden kendini koruma altına alacak politikalar uygulamaktadır ve bunların hepsini danışıklı döğüş olarak Trump'ın Amerika'sıyla yapmaktadır. İsrail'in Trump sevgisi buradan kaynaklanmaktadır.

Ruhani yaşanan olaylarla Batının çirkin yüzü bir kez daha ısrarla açığa çıkmış olduğunu İran halkına göstermiş olsa da İran iç politikasında da yalnızlık, yasaklar ve yoksulluk üçgeninde yaşaması İran halkına mazeret oluşturacaktır.

Suriye'nin bölünmesi beklenmektedir. Bu vesileyle İsrail'in güvenliğinin artması ancak ve ancak İran'ın zayıflaması ile mümkündür. İran bir güç olmamalıdır, hele nükleer kuvvet hiç olmamalıdır.

Amerika ve İsrail'in birlikteliği, son bulmayan, bitmeyen aşkı birçok olayın başlangıcı ve sonu olacaktır. Amerika'nın bu hadsiz tavrı onun bu davranış biçiminin zararı İslam alemi için olmaktadır. Bu oluşan tablodan çıkmak için, bulunmamak için savaşsa savaş diyen gerçekçi ülkelerde vardır.

 Arap alemine sormak gerekir ki bu çizilen, yazılan senaryo da sadece geçici bir görev üstlenerek sessizce Amerika'nın yanında yer almak, İsrail'in yanında yer almanın neresi İslamidir?

Bu ihanet zincirinde buluşan Amerika ve İsrail'in birlikteliği dünyanın sonunun geldiğini ya da dünyanın yaşayacağı sona imza attıklarını göstermiştir. Dünyanın gözü önünde oynanan bu oyun senaristliğini Amerika, yardımcı yönetmenliğini de Amerika'nın yardımcısı olarak İsrail yapmaktadır. Görünen o ki bu oluşan tablonun tamamen tersi de olabilir. Çünkü Amerika eşittir İsrail demektir. Bu senaryoda yerleri değişse de amaçları değişmiyordur.

Sonuç olarak İsrail lobisinin Amerika'da ne kadar güçlü olduğunu görüyor ve biliyoruz. İşte bu güç Trump'ı bile ezmektedir. Onun sadece bir sembol olarak Amerika'nın başında oturduğunu, dünya savaşına hazırlandığı görülmektedir. Amacı diğer ülkeler yanarsa yansın sadece İsrail kurtulmalıdır. İsrail'in kurtulması için Trump'ın kafasının içinde tilkiler dolaşmakta, İsrail'i kurtarmak ve korumak için her şeyi göze alan torak altında 20 metre kadar uzunluğa sahip inde yaşamaktadır.

Bu şekilde kendi sonunu da hazırlayan Trump Amerika'nın başında olduğu müddetçe İslam dünyası için tehdit oluşturacak Yahudiler açısından Armageddon savaşıdır. Armageddon, Arz-ı Mevdut ve hepsini gerçekleşmesi için çalışan Neo-conların Armageddon savaşını erkene alma düşüncesinin ortaya atılması ve Trump tarafından kabul görmesidir.

Görelim Mevla'm ne eyler, ne eylerse güzel eyler! Armageddon savaşı olacak diyen Yahudileri ve kippa giymiş olan Trump'ı mı etkileyecek, yoksa İslam'ın daha özgür olmasını mı sağlayacak?

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI