Bugun...
PKK'dan HDP'den Özgür Hareket Etmek İnsanlığın Kurtuluşu Olacaktır


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 31-05-2018 09:30
     

7 Haziran seçimleri PKK'ya silah bıraktıracak güç olarak HDP'nin bıraktırabileceğini söyleyen zat HDP Eş başkanı Selahattin Demirtaş'dı. Bu adam bölge halkının değil PKK'nın yanında yer aldı. PKK'nın canlı bombalarını bile savundu.

İlk defa HDP içerisinden birisi maşallah PKK'nın şehirlerde "terör eylemi" olarak değerlendiren biriydi. Altan Tan açıkça PKK'nın bölgede çatışmaları başlatması, yaptıkları hendek siyasetinin yanlış olduğunu söyleyen Tan, Türkiye ile sorunu, kavgası olanların Tayyip Erdoğan'ı siyaseten yok etmek isteyenlerin, Erdoğan'ı istemeyen beyaz Türklerin yabancı devletlerle yaptıkları birliktelik, Amerika, Rusya, Almanya gibi ülkelerin siyasi kavgalarını Kürtlere yaptırdığı ve bu vesile ile Kürtleri bir  kiralık katil gibi kullandıkları ilk kez açıklıkla ifade edildi. HDP'nin muhafazakar, dindar Kürt toplumunu temsil etmekten uzak olduğu HDP'nin sol, sosyalist çevrelerin baskısı altında olduğunu açıkça söylemesiydi. Ancak PKK'nın bu tutumu Apo'nun mevcut düşüncelerinden kaynaklanıyordu.

Bu söylem acaba karşılıksız mı kalacak yoksa karşılığını bulup parti olarak bölünecek mi dir? Örgüt örgüt olarak kalıp küçülecek midir hep beraber göreceğiz. İşte bu seçimler HDP'nin bölünmesine, yeni bir insancıl, ırkçılık yapmayan Kürt hareketinin doğmasına gebe olabilir. Son olaylarda bölge halkı PKK'ya karşı dolayısıyla HDP'ye karşı arasında mesafe koymuştur. Özgürlüğü dillerinden düşürmeyenlerin kendilerinin özgür olmadığına bakmalı başlarında bulunan PKK'nın nasıl ölümcül bir yapı olduğunu herkes kabul etmelidir. HDP, PKK'nın daha modernize olmuş emirler doğrultusunda hareket eden bir parti konumunda halkı aldatma girişimidir. Kürtler önce gerçekten özgürlük istiyorlarsa içinde bulundukları polpot faşizan yapıdan kurtulmalıdır. Ancak bunu başardıkları taktirde toplumunu düşünen, kendileri özgür birey olabilirler.

Yapılacak olan bu seçim Kürtlerin gerçekten özgürleşmesi için bir adım olacaktır. Buna başta PKK olmak üzere Kürt hegemonyası kurmuş bütün oluşumlarda hareket izni verecektir. Türk Devletinin aldığı terörü kararla gerçekten yani siyaseten bitirme kararından sonra mağlubiyet içinde olan HDP ve dolayısıyla PKK'da dağılmalar olacaktır. Böylece Kürtlerin PKK'dan ayrılmasını sağlamak bölge halkı için büyük bir kurtuluş adımı olacaktır.

Artık, "Türk ordusu işgalcidir. Afrin'de sivilleri öldürüyor" diyerek açıktan karşısında dirayet gösteremeyip kışkırtıcılık yapan Demirtaş bunlar son çabalarınızdır. "Başkan Apo'nun posterini Kürdistan'a asmayacağız da nereye asacağız" diyerek sanki meşru bir Kürdistan varmış halini savunmak tarihi hiç bilmiyorlar anlamına gelir. Demirtaş'da Apo'ya mahkum onun izniyle politikacılık yapan bunun karşılığında efendisi için "Biz daha Başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz" diyen bir kukladır. Y-CHP'nin kurmuş olduğu ittifak PKK'ya yol veren bir oluşumdur. Bu gerçeği herkes idrak etmeli ve yerini ona göre belirlemelidir.

Yapılacak olan bu seçim onun için çok önem taşımaktadır. Bağımsız Türkiye'nin yoluna devam etmesi, Kürtlerin daha da özgürleşmesi ve PKK'dan, HDP'den ayrılması demek olacaktır.

Hadi hayırlısı…

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI