Bugun...
"Söz Konusu Olan Vatansa Gerisi Teferruattır"


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 26-05-2018 09:15
     

Herkesin ne için yaşadıkları ortada Türkiye'ye baş olup onu bölmek için çeşitli işlere kalkışanlar ülkenin bitmesi için tuhaf tuhaf işlere kalkışıyorlar. Bir oldukları kendi vatanları için tehlike oluşturan, ülkeyi çevreleyip rahat olmaması için milletlere bölünüp dağılması için ülkesini gözden, gönülden çıkaran onu bitiren, yabancılara yem olabiliyorlar.

Koskoca İstiklal savaşından dimdik ayakta Cumhuriyet olarak özgürlüğünü, istiklalini kazanan dosdoğru bir ülkedir. Adı özgür semalara kazınan, düşmanların anasını ağlatan Başkumandanı Atatürk sayesinde özgürlüğüne kavuştuğu gibi ona inanan ülkelere de güç verdi. İşte Türkiye böyle bir ülkeydi. Her zaman mağdur olanın yanında olan bir ülkedir

Kim ne yapmaya kalkarsa kalkışsın bunun için çok dikkatli olmalıdır. Tekerlek çukura da girse bazen kırılmaktan kurtuluyor. O kırılmadığını görenler bu işin devamlı şekilde böyle gideceğini sandılar. Ama onlar bu işe bu sakat düşünceyle bakarsa baksınlar sonunda onları takip edenleri girdikleri çukurda başlarını belaya soktular. Olay budur. Ancak kendileri de bu sonuca varmış olmasına rağmen hala başını yiyecek bir ülke ararlar, ama nafile bir işle uğraşırlar.

Türk Milleti ve özellikle Ülkücüler konu edilerek, içlerindeki bölünme arzusunu mızrak gibi bize saplamaya çalışan vatan hainlerinin söyleyip durdukları hep aynı türden değerlendirmeler. Ey cemaat bu kadar doğrucuysanız bu kişilerin 15 Temmuz öncesi nasıl bir gözle baktığını şimdi nasıl baktığını düşünün. Çeşitli zamanlarda defaatle yazdım yüksek sesle bir kez daha dil getirmekte haklı olacağımızı düşünüyorum. Anlamayan kafasızlar idrak etsin "Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;/Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak" ve şu an söz konusu olan vatandır.

Milliyetçi Hareket Partililer her türlü ihanetin, aymazlığın karşısında kendi nefsine söylenen sözleri vatanın önüne geçiremez. Bu Ülkücü Milliyetçi olana yakışmaz. Bizim kavgamız vatan söz konusu olunca biter. Amacımız Türkiye'nin tüm düşman ve safralarımdan kurtulmasıdır. Kafaları karıştırılmaya çalışılan Ülkücüler "Söz konusu olan vatansa gerisi teferruattır" ilkesiyle hareket ederler ve her türlü kışkırtmaya karşı devam da edecektir.

Bununla beraber siz sözünüzü yiyiyor AKP'yle birlikte hareket ediyorsunuz diyenlere evet biz AKP'yle hareket ediyoruz. Çünkü söz konusu olanın vatan olduğu gerçeğini gördük. Ya siz Y-CHP, Saadet, İP, HDP, PKK taraftarları birleştiğiniz nokta nedir? Sizin için önemli olan Türkiye bölünsün de, ayrı diller konuşulsun da, birlik olunmasın da Türkiye karışsın. Bu karışıklık içinde siz de yan gelip yatın, Türkiye ayrışıyor diye göbek atın.

Öyle yağma yok. Olmadığını da bütün cümle alem görmüştür. Kimse unutmasın ki bir Ülkücü için her şeyden önemli olan vatandır. Onun için yaşar ve herkesin kafalarına sokmuştur. Tüm Ülkücüler "Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;/

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak." Bütün Ülkücüler bu Akif'in sayesinde böle bağırır. Ve yurdunun üstünde tüten ocakların sönmediğini, aranılandan fazla olarak var olduğunu bütün dünyaya göstermiştir. Çünkü Ülkücüler ayaktadır.

Millet ittifakını, Türkiye'de tek başına Türk Milleti yoktur diye iddia eden Y-CHP ve HDP'nin kurduğu milletsizler topluluğuna mı emanet edilecektir? Herkes dikkatli olsun böyle bir oyuna düşmesin. Hayır Türkiye bölünmesin diyenler göstermelik demiyorsanız tek amacı Kürt-Türk Cumhuriyeti olan HDP'nin aranızda işi nedir? Herkesi bir daha düşünerek oy vermeye davet ediyorum.

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI