Bugun...
Vesayet Altında Olacak Biri Mi Aranıyor


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 04-05-2018 09:14
     

Ne etseler de önüne geçemedikleri gerçek kimlerin ihanet içinde olduklarını bu Türk Milletine beyan etmek zorunda kalan aklı evveller yediklerini, içtiklerini, yaptıklarını unutarak sözde karşı çıktıkları birleşimin karşısına çıktılar. Memleketi bir arda tutmak için birleşen uçlardan çıkan ses zamanla gümbürtüye dönüşmüş ve herkes kendisini çok iyi bilmek zorundadır.
 

Bir şekilde Cumhurbaşkanı adayı olmayanlar çareyi bu seçimden kaçmakta bulmaktadır. Gösterecekleri adayla ilgili olarak boş yapanların bu seçimden sonra nasıl olurda bir arada olacaklardır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimse kusura bakmasın, ana muhalefet ana kaçak durumuna düşmüştür. Bu kaçaklık içinde memleketin içine düştüğü durumu görerek Türkiye'yi yaban ellere teslim etmeye kalkanlar sözde adaylarını yarın yani Cuma günü açıklayacaklarmış. Bakalım bu tablodan kimi Cumhurbaşkanı adayı diye karşımıza çıkaracaklardır.

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olarak Tayyib'in karşısına çıkmamasında ne gibi bir mahsur olduğunu herkese öncelikle de kendi partisine izah etmek zorundadır. Bunu yapamayanların kendilerini izah etmesi beklenilemezdi. İşte bu noktada kaçak muhalefetin yaptıkları hiçbir önem arz etmemiş ve birliğimizi üç beşe yazıp inananlarımızı da satmasını çok iyi blmişlerdir.

Şu an CHP'de spor toto oynayışını andıran bir durum yaşanmaktadır. Anlaşılan üzerinde tartışılacak bir aday olacağı kesin. Bu isim partiden mi olacak yoksa dışarıdan mı? Bu isim Cumhurbaşkanı seçilirse yönetilmeye mi yönetmeye mi devam edecek? Seçilen kişi Allah göstermesin onların istediği biri olursa çok büyük bir tehlikenin içinde oluruz. Vesayet altında olan bir Cumhurbaşkanı ile ne yapılabilir, ne yol alınabilir? Herkes bu soruları düşünerek doğru karar vermelidir.

Muharrem İnce'ye aday olamazsın denirse bu Kılıçdaroğlu'nun şahsi durumundan kaynaklanmaktadır. Seçilirse şayet doğal olarak kendisi yönetecektir. Bu şekilde olursa partiye de karışacaktır. Birilerinin rahatı bozulacaktır. Buna Kılıçdaroğlu'nun evet demesi çok uzak bir ihtimal.

Şener haricinde parti dışından Abdüllatif Şener'i aday göstermek daha kolay bir lokma olacağı için Kılıçdaroğlu'nun sözünün adaydan daha geçerli olabileceği için adylık şansı daha fazla.

Bu çok ciddi bir işi spor totoya çeviren durum tabi ki Kılıçdaroğlu'nun kendisidir. Onun bu yaptıkları seçime girmek üzere olan bir partide yapılmaktadır. Bu önlemler altında seçilen bir başkan adayı olacaktır. Bu makama gelecek kişi CHP içinden olursa o makama geldikten sonra Kılıçdaroğlu'nun sözünden çıkmayacak biri olmalıdır ki Kılıçdaroğlu perde arkasından ülkeyi yönetsin. CHP dışından biri olursa hükümet kurulduktan sonra devamlı ayar verilip çizdikleri yola getirilsin.

Yapılacak olan aday seçimi çok demokrasiden bahseden zatın aslında diktatoryasını göstermektedir. Ancak ben hem perde arkasında kalır her işe burnumu sokmayı becererek bu işi başarırsam demek benlik noktasında nereye oturduğunu göstermektedir.

Türk Milleti perde arkasından yönetilmeyi istemeyecektir. Çünkü bu durum Kılıçdaroğlu'na yakışabilir ancak Türk Milletine yakışmaz. Bunun için Türk Milleti karşısına aday diye çıkacak kişiye çok dikkat etmelidir.

CHP bugün adayını açıklayacak bakalım aday Kılıçdaroğlu'nu düşünerek seçilmiş biri mi olacak hep beraber göreceğiz. Bu adayın açıklanmasıyla ne şiş yansın ne kebap diyenleri mi başımıza getirip başımızın beladan kurtulmamasına sebep olacağız hep beraber yaşamış ve görmüş olacağız.

Onun için bu seçim demokrasi diyerek diktatörlük oyunları düzenleyenlerin oyunları olacaktır. Planları Kılıçdaroğlu'nu seçime girmeden gizli başkan olarak belirlemek ve perde arkasından yönetmesini sağlamak olacaktır.

 

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI