Bugun...
Y-CHP'de İnce, Kılıçdaroğlu Kavgası


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 06-07-2018 09:53
     

"Dediklerime kulak verin HDP'den havuz yaratıp içinde yüzmeye çalışan Y-CHP'liler."

Yapacak bir şey kalmadı Y-CHP'nin başkanlık savaşını seyretmekten başka. Şimdi gözler Y-CHP'de yeni bir kongre yapılacak mı, yeniden genel başkanlık seçimi olacak mı? Hep beraber perşembeden sonra anlayacağız. Yapılırsa bu seçimin parti genel başkanını değiştirip, değiştirmeyeceğini göreceğiz. Ya da böyle bir seçim yapılacak mı göreceğiz.

Profesör Doktor Halil İnalcık'a göre, Endonezya, Çin, Orta Asya Mustafa Kemal'den cesaret aldılar. Afganistan'da Amannullah Han, İran'da Şah Rıza Pehlevi Gazi'yi örnek aldılar. Koskoca İstiklal Savaşını bir anda kendilerine örnek alan bu ülkeler kimse kusura bakmasın sonradan Milliyetçiliği İslam'la birlikte yaşatamadıkları için türlü eziyetler çektiler. Amerika ve Rusya'nın dümen suyuna girdiler. Ve hala daha çekiyorlar. Çünkü onların bir Mustafa Kemal'i olmadı. Milliyetçiliği bayrak yapıp Allah'a kul olamadılar.

İşte kendi kafasızlıkları ile sahip oldukları  bu intikam ateşiyle yanan Araplar başta olmak üzere diğer İslam ülkeleri ümmetçiliği İslam'ın baş aktörü yapsalar da bir türlü ümmet olamadılar. Türlü isimler altında tarikatlar kurdular, dünyayı kurtaracak mehdiler çıkardılar hep bir mucizeye kulak verdiler. Allah'a şükür ki İslam adına ne kadar tırıvırı iş varsa üstlendiler ve saiplendiler.

İşte biz bir Allah'ın kulu olarak yaşayan İslam'ın bendesi olan Atatürk'ün evlatları, İslam Dininin, peygamberi Hz. Muhammed'in, Allah'ın emrinde olan sarsılmaz, yıkılmaz, en dirayetli kulları olarak Allah nasip etti Türk Devletini Türkiye Cumhuriyeti diye kurduk ve her türlü kötülüğe karşı yürütmekteyiz.

Savaşın içindeyken dahi 6-7 devlete karşı savaşan ve sonunda Türk Devletini ilan ederek Türkiye Cumhuriyeti Devletini Allah'a inanan insanlar olarak kurduk. Ve Onun izniyle yaşatmaktayız. İşte Türkiye böyle ilginç evrelerden geçti, kula kulluk etmedi yani bağımsızlığı, fen bilimlerini en iyi şekilde kullanarak bugünlere geldik. Bağımsızlığımızı herkese, tüm dünyaya ve lokomotif başları sayılan Amerika ile Rusya'ya karşı ispatlamış bir milletiz.

Bu aşamada Lider Devlet Bahçeli'nin ortaya attığı teorinin ne kadar doğru olduğunu gördük. Şöyle diyordu Bahçeli bu önemli konuyu seçimlerden önce şöyle açıklıyordu; "Bu 94 yıllık cumhuriyet tarihimizde üçüncü evredir. Bunun birinci evresi cumhuriyetin kuruluşudur. İkinci evresi çok partili hayata geçiş dolayısıyla parlamenter sistemin 71 yıldan beri uygulanmasına sebebiyet veren bir süreçtir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yeni bir sistemdir. Türkiye'nin geleceğini belirleyecek 21. yüzyılda lider ülke olmasına yol açabilecek bir etkinliği, kararlılığı, azmi ortaya koyabilecek bir sistemdir. Bu sistemin hayata geçirilmesi 24 Haziran seçimlerine bağlıdır... Bunları dikkate aldığımız vakit - ben şu an için halkımızla olan temasları da dikkate alarak - herhangi büyük bir hata olmadığı takdirde sistem hayata geçer ve sayın Cumhurbaşkanı da görevine devam eder."

Türkiye'yi anlamayıp kafalarına göre yorumlayıp, HDP'ye meze edenlerin bu gerçeği idrak ederek kabul etmelidirler. Y-CHP dış güçlerin baskısından kurtulup Türkiye Cumhuriyeti Partisi oluncaya dek onlar kendi içlerinde huzur olmayacaktır. Ve bu Y-CHP'ye inananlara Allah akıl fikir versin.

Sağlıcakla kalın!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI