Bugun...
Yazan Yapana Sadık Kalmalı


Fikri ATILBAZ
 
 
facebook-paylas
Tarih: 02-05-2018 09:34
     

Şu aşamada şimdi Gül olayının arkasından iyi konuşmak gayet normaldir. Çünkü olay gerçekleşmemiş Abdullah Bey muhalefetin adaylığı isteksiz şekilde ortaya konan sayın Abdullah Gül işin hezimet olacağını anlayınca doğru olarak bu işi kabul etmemiştir. Yani muhalefetin bölük pörçük çıkaracağı aday olmayı kabul etmemiştir. Bu oluşan durum kendisi içinde hayırlı olmuştur.

Ana muhalefet Abdullah Gül hakkında yaptığı açıklamanın bundan sonrası için önemi daha da arttı. Kılıçdaroğlu; "Farklı siyasal görüşlerde olsak bile Türkiye'nin menfaatleri için bir araya gelip tutarlı politika oluşturacağız. Önce demokrasi ittifakını sağlayalım ondan sonrası daha kolay olacak." Demiştir. Bu açıklamada sizi bilmem ama Kılıçdaroğlu bu açıklamayla HDP ile rahat rahat anlaşma yapacaktır. Ancak gerçekten rahat olacak mı hep beraber göreceğiz. Tüm Türkiye, ne olursa olsun bu ortak seçime girme kepazeliğini yaşamaktadır.

Tutarlı politika ne demek? HDP'yle oluşturulan politikanın neresi tutarlıdır bunu anlayanınız var mı? Türkiye'nin ekmeğine kan doğrayanları nasıl olurda affedebiliyorsunuz? Bunu lütfen bu Millete izah edin?

Türkiye'nin Güneydoğusuna yani öz be öz Türk topraklarına, kanlarını dökerek, canlarını savaşlarda vererek aldıkları bu topraklara Kürdistan diyen partiyle işbirliği yaparak seçime girmek akıl karı bir iş değildir. Apo'ya selam diyerek Türk topraklarına yaşasın Kürdistan diyen bölücülerle birlikte hareket etmek ne demektir?  

Bu girişim Türk Milletinin tarihine ve geleceğine demokrasi diyerek bölmek istektedir, bu yapılanları görmemek ya da görmek istememek Türk Milletine yapılan en büyük saygısızlıktır. Bu saygısızlığı yaşayarak Türk Milletini buna ortak etmek isteyenler Türk tarihine, geleceğine hakaret etmektedirler.

Tarihe zerre kadar saygısı olmayanların Türkiye'nin geleceğine de itibar etmemektedir. "Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir. Yazan, yapana sadık kalmalıdır." M.K Atatürk belirttiği bu sözle tarihin yapanlar ve yazanlar arasında arsında geçen ilişkilere sadık kalmak gerekir. Doğruları konuşursak bazıları ağızlarını hiç açamazlar. Bu gerçeği bilmeli ve kabul etmeliyiz, bu gerçek ve doğruları çok iyi bilmeli ve asla unutmamalıyız. Ve unutturmamalıyız.

Türk tarihini en iyi şekilde bilenlerden olmak için tarihi kitaplara ve gerçek tarihi yazanların tarihi yapanlara sadık kaldığı, geleceğimiz için ortak ve doğru akıl yürütenler sonsuza kadar Türkiye diyerek Allah'a kulluk edenler, Peygambere ümmet olanlar kutsallığı yaşamaktadırlar.

Türkiye tarihi olayları tarihe yakışır bir düzen içinde geleceği planlarken geçmişlerine asla saygısızlık etmemek zorundadırlar. Türk için tarih içinde yaşadığı ve onun içinden gelerek kendine gelecek çizmektir. Onun için attığı her adıma dikkat etmeli ve hakkını vermelidir. Bunu yapmak isteyen Tük Milleti üzerine düşeni yapmaktadır. Bu dini ve tarihi gerçekler ışığında yaşayanlar üzerlerine düşen gereği yapmak zorundadır.

Türk Milleti ülkelerini mahvetmek için her türlü rezilliği ve bu manada ortaklığı yapanlar neye ve kimlere hizmet ettiklerini çok iyi bilmek zorundadır. Bu gerçeğe riayet etmeyenleri rezil et Yarabbi. Türk Milletini, İslam dininin gereğini yapan bir Millet eyle Allahım.

Senin rızanla doğduk Senin rızanla yaşadık ve yeryüzünden tamamen gidinceye kadar İslam ile yaşayacağımıza ve senin verdiğin kimlikle yaşayacağımıza ant içtik yine de ant içeriz.

Sağlıcakla kalın.Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI