Bugun...
FETÖ ÖRGÜTÜ İLE DÎĞER CEMAATLERİ BİR BİRİNE KARTIŞTIRMAYALIM.


MUHARREM GÜNAY (SIDDIKOĞLU)
m.g.siddikoglu@gmail.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 24-05-2018 05:04
     

Fetullahçı terör örgütü yıllardır Türkiye’de bir cemaat olarak bilinir ki bu doğru değildir. Fetocülük asla islâmi bir cemaat değil sapık siyasi bir fırkadır. Tarihimizde Peygamber Efendimizin ve O’nun ashabının gittiği yol olan Kitap ve Sünnet merkezli, “EHLİ SÜNNET VEL CEMAAT”anlayışından uzaklaşmış, sapmış bu ve buna benzer yapılara  “FIRKA-I DALLE” (SAPIK FIRKALAR)” denmiştir.  İşte siyasi amaçla ve devleti ele geçirmeyi hedeflemiş olan bu sapık fırkalardan birisi de FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ ‘dür. Bu yapı tarihimizde Hasan Sabbah tarafından oluşturulmuş sapık bir fırka olan HAŞHAŞİYUN’un (HAŞHAŞİLERİN) , KERMATİLERİN günümüzdeki tipik bir örneğidir.

Asıl amaçları eline, beline, diline sahip çıkan tefekkür ve tezekkür ehli  (Fikir ve zikir ehli) insan yetiştirmek olan ve Sevgili Peygamberimizin ve O’nun Sevgili Ashabının yolundan giden dîni cemaatleri töhmet altında bulundurmak, FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ’ ne benzetmek son derece yanlış olur. Biz siyasilerin bu konuda son derece duyarlı ve uyanık olması gerekir. Aksi takdirde Sevgili Peygamberimizi, Hz. Ebu Bekir, Hz. Ali Efendilerimizi, Bahauddin-i Nakşibendî Hazretlerini, Hoca Ahmed Yesevi Hazretlerini, Abdül Kâdir Geylânileri, İmamı Rabbânileri, Mevlanaları, Yunus Emreleri, Hacı Bayramı Velileri ve gönül dünyamızı aydınlatan daha nice Allah dostlarını-Hoca Efendilerimizi (Allah hepsinden razı olsun) kırmış, gücendirmiş hatta inkâr etmiş oluruz.

Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki  Fethullahçı yapı dini bir cemaat değil ve hiçbir zaman da olmamıştır. Bu yapı devleti ele geçirmek için kurulmuş, siyasi amaçlı sapık bir fırka;  Fırka-ı Dalle’dir.

Allah’ın izniyle 24 Haziran 2018’de Türkiye Cumhuriyeti bu yapıdan tamamen kurtulmak için yeni bir yol bulacak ve yeni bir başlangıç yapacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ni 15 Temmuz 2016 öncesine döndürmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Aralarında, duygu, düşünce, Fikir ve ülkü birliği olmayan ve temelini kin ve düşmanlık duygularının oluşturduğu Cümbüş İttifakı başta olmak üzere şunu herkes iyi bilsin ki Cumhur İttifakı olarak bizler buna asla müsaade etmeyeceğiz. Çünkü Cenâb-ı Allah yâr ve yardımcımız, mlletimiz duacımız ve yanımızdadır.

Türkiye hiçbir zaman Batı’nı gizli sömürgesi, ABD’nin bir eyâleti olmayacaktır. Tarihte büyük medeniyetler ve büyük devletler kurmuş, dünya barışına ve nizamına yön vermiş olan bu Yüce Türk Milleti ve O’nun Yüce Türk Devleti bir Suriye, bir Mısır ve bir Suûdi Arabistan olmayacaktır.

 Ne mutlu Türk’üm diyene! Ne mutlu Sevgili Peygamberimiz ve O’nun sevgili ashabının yolu olan Ehli Sünnet Vel cemaat anlayışının takipçisi olanlara ne mutlu…Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI