Bugun...
KAYSERİ’DEN AKŞENER SESLENDİ


Nazım PEKER Düşündükçe
nazimpeker@gmail.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 25-05-2018 16:59
     

                Hava güzel, meydan tıklım tıklım ve heyecanlı!..

                Beklenen saat geldi. Alkışlar altında Sn. Akşener sahnede.

                Kayseriliye canı gönülden teşekkür etti. “Bu mübarek günde oruç ağzınızla bu meydanı doldurduğunuz için teşekkürler ediyorum. Hakkınızı helal ediniz.”

                Dedi ve konuşmasından özetler:

                “Bir düşünün İYİ Parti ve ben olmasa idim. Seçim böyle mi olacaktı? Ben dedim de muhteremin aklına gelmiş. Polis, öğretmen ve memurların 3600 ek göstergesini verecekmiş. Eeeee Muhterem neden 24 Hazirandan sonra? Madem ülkeyi KHK lerle yönetiyorsun. Çıkar bir KHK ver vereceğini.”

                Meydan alkışlardan yıkılıyor.

                “Ben ve İYİ Parti bu muhteremlerin sağlığına da iyi geldik. Eskiden sık sık hastalanıp rapor alıyorlardı. Şimdi rapor filan almıyorlar maşallah turp gibilermiş.”

                Alkışlardan meydan yıkılıyor.

                “Sevgili Kayserililer, Kayseri bu ülkenin iftiharıdır, örnek şehridir. Ama Kayserilinin % 8’i gelirsiz, % 25’i Yoksulluk sınırının altında!.. Başbakan övünüyor, “Ramazan yardımlarımız başlıyor” diye. Adam utanır be! Ülkeyi yardıma muhtaç ettiniz muhtaç.”

                Meral Akşener sloganları yeri göğü inletiyor.

                “Bizim iktidarımızda dünya, Kayseri’den mobilya almaya gelecek. İki yıl içinde Kayseri hızlı trene kavuşacak.”

                Kayseri seninle gurur duyuyor alkışları.

                “450 milyar dolar borç yaptınız, 2 trilyon vergi topladınız, 70 milyar dolarlık mal sattınız. Nerde bu paralar? Yandaşlara peşkeş çekildi peşkeş. Hangi fabrikayı yaptınız? Adamlar bilimden de bilişimden de anlamıyorlar.”

                Meral Akşener meydandan bir gence, “Sarı tişortlu genç cebinde kaç liran var söyler misin? Yok elbette. Beceriksiz bakan ve AKP’li çocuklarının gemicikleri, şirketleri varken senin neden olmasın? Devlet gencine iş bulmak zorundadır. Biz bunu yapacağız.

                Gençler seninle gurur duyuyor alkışları.

                “Şeker fabrikalarını zarar ettiği için satmışlar. Be adam insanda biraz vicdan olur vicdan! Şeker fabrikalarının zararı Saray’ın 13 günlük gideri bile değildir. Saray da çoluk çocuğun için at binme yerleri yapamazsın. Tanesi bin lira olan bardaklardan su içemezsin. Haram olsun haram!..”

                Meydan, alkış ve Meral Akşener sesleriyle inliyor.

                “İsrail’e kafa tutuyorsun. Şimdi bir afiş gördüm ”Kudüs İsrail’in başkentidir.”  Yanında da R. Tayyip Erdoğan yazıyor. Eeee ne duruyorsun gerekeni yap ya! Mavi Marmara ne oldu? Mavi Marmara da şehit olan ve anlaşmaya itiraz edene; “Bana mı sordu da gitti?” diyen kimdi?”

                “Eşim öğretmendi Fetcü diye tutuklandı ve salındı. Şimdi açız diyen” bir bayana:

                “Eeee kızım! Damatlar kaçtı, çaycı çorbacı tutuklu. Hangi damat tutuklandı, hangi zengin tutuklandı? Hukukun üstünlüğünü sağlayacağız.”

                “Bu ülke asla bölünmez. Bu ülkeyi yakarsa gariplerle fakirler yakar.”

                Meydan inliyor, kalabalık heyecanlı.

                Samimi bir hava ve halkla iç içe bir ortamda devam etti.

                Esen kalınız.        Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI