Bugun...
Gençleştirme Estetiğinde Dolgu Enjeksiyonları


Op. Dr. Güncel Öztürk
guncelozturk@gmail.com - drguncel@yahoo.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 05-06-2018 00:00
     

Dolgu enjeksiyonu vücutta zamanla oluşan oluk, kırışık ve hacim eksikliklerinin giderilmesi için kullanılır. Dolgu, cildin daha genç bir görünüme kavuşması için yapılan ameliyatsız tedavi yöntemlerindendir. Yüz gençleştirme, dudak dolgunlaştırma, elmacık kemiği estetiği ve ameliyatsız burun estetiğinde yaygın olarak kullanılır. Dolgu enjeksiyonu estetiğinin en yaygın kullanıldığı estetik operasyonları şöyle sıralayabiliriz.


Göz Altı Işık Dolgusu
Göz altı morluğu ve gözaltı torbası yüzün yorgun ve yaşlı görünmesine yol açan, en yaygın görülen estetik sorunların başında yer alır. Işık dolgusu ile göz altı morluğu ve torbası ameliyata gerek olmaksızın başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Yüz daha parlak, daha genç ve daha enerjik bir görünüme kavuşturulabilir.

Elmacık Kemiği Estetiği
Elmacık kemiğindeki hacim eksikliği kişinin olduğundan daha yaşlı, yorgun ve çökük görünmesine yol açabilir. Zamanla elmacık kemiklerinin üzerindeki deri tabakası sarkmaya başlar. Sarkma büyüdükçe elmacık kemikleri belirginliğini kaybeder ve yüzümüz 20’li yaşlardaki canlı ifadesini kaybeder. Bu durumda elmacık kemiğindeki hacim eksiklikleri için de dolgu enjeksiyonu tekniğinden faydalanılır. Dolgu enjeksiyonu elmacık kemiği estetiğinde kullanılan en etkili tekniklerden birisidir.

Dudak Dolgunlaştırma
Dudak etrafında zamanla oluşan ince kırışıklıkları veya kalıtsal nedenlerden dolayı ince yapılı ya da sonradan hacim kaybeden dudaklara hacim vermek ve dudak şeklini belirginleştirmek için dolgu enjeksiyonu tekniği tercih edilir. Kişinin yüzüne en uygun, simetrik, doğal ve hacimli dudaklar tasarlanır.

Ameliyatsız Burun Estetiği
Burun dolgusu olarak bilinen bu teknik ile dolgu ve botoks bir arada uygulanarak burnun konturu düzeltilebiliyor. Burun küçülme hariç burundaki birçok estetik sorun enjeksiyon tekniği ile ameliyata gerek kalmaksızın başarıyla düzeltilebiliyor.

Dolgu enjeksiyonu 15 - 20 dakikada uygulanabilen ve sonuçları hemen ortaya çıkan ameliyatsız seçenekler sunmaktadır. İyileşme süreci olmaması, yara izi oluşmaması, geri dönüşümlü bir uygulama olması özellikle zaman sorunu olan ve ameliyat ile anestezi korkusu olan kişiler için çok daha uygun bir seçenektir.

Sevgiyle kalın.
 Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI